Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza pozwala zachować własne zęby w doskonałej kondycji
i uniknąć poważnych konsekwencji zdrowotnych, w tym zmniejsza ryzyko chorób przyzębia. W jej ramach wykonujemy zabiegi profilaktyczne,
takie jak usuwanie osadu i kamienia nazębnego, oraz leczymy ubytki powstałe wskutek próchnicy.

Poza działaniem prozdrowotnym, stomatologia zachowawcza to także kwestia estetyki. Nowoczesne technologie wespół z umiejętnościami naszych lekarzy
to wypełnienia zębów nie tylko szczelne i trwałe, ale i estetyczne – doskonale dopasowane do naturalnego uzębienia.

Plomba plombie nierówna.
Postaw na naturalne, estetyczne i trwałe wypełnienia ubytków.

Po pierwsze - profilaktyka

Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Właściwa higiena jamy ustnej, zdrowe nawyki żywieniowe, regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym oraz zabiegi profilaktyczne, zapobiegną rozwojowi próchnicy i oszczędzą Ci czasu, pieniędzy i stresu podczas inwazyjnego leczenia.

Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem GBT, co oznacza, że w Royal Dental Katowice usuwamy osad i kamień nazębny w sposób całkowicie bezbolesny, komfortowy, bezpieczny dla szkliwa i dziąseł, a jednocześnie maksymalnie skuteczny.

Po drugie – leczenie ubytków

Diagnostyka cyfrowa umożliwia dokładne zidentyfikowanie zmian próchnicowych, również na powierzchniach stycznych zębów.

W naszych gabinetach stosujemy dwie metody wypełnień ubytków:

Po trzecie – estetyka

W naszym zespole mamy ekspertów w odbudowie kompozytowej (bonding, flow injection). Za pomocą kompozytu możemy nie tylko wypełnić ubytki, ale i przykryć przebarwienia czy poprawić kształt zęba. To błyskawiczna metoda, by uśmiech odzyskał zdrowie i piękny wygląd.

Bardziej estetyczne i odporne na ścieranie pod wpływem sił żucia, są wkłady i nakłady ceramiczne – wspomniane inlay i onlay – które stanowią innowacyjną, choć bardziej czasochłonną alternatywę dla tradycyjnych wypełnień (plomb). Protetyk ma czas, by idealnie odwzorować powierzchnię anatomiczną zęba. W przypadku zaawansowanych ubytków może się okazać, że ich zastosowanie będzie nie tylko wskazane, ale i konieczne.

Wśród rozwiązań, gwarantujących piękny uśmiech, mamy również licówki czy korony porcelanowe.

Leczenie endodontyczne w Royal Dental w Katowicach to same korzyści dla Pacjenta.

Nowoczesne technologie zmieniają świat. Zmieniają również stomatologię, sprawiając, że zabiegi są precyzyjniejsze i bardziej komfortowe niż kiedyś, a pacjent może przez długi czas cieszyć się z ich efektów. Inwestując zarówno w kwalifikacje zespołu, jak i wyposażenie, możemy zagwarantować Ci leczenie na najwyższym poziomie.

W leczeniu zachowawczym korzystamy między innymi z takich urządzeń i rozwiązań jak:

Leczenie próchnicy

Jak w każdym gabinecie, zaczynamy od diagnostyki. To, co nas wyróżnia to podejście i sprzęt.

Dzięki skanerowi iTero zdiagnozujemy próchnicę w bardzo wczesnym stadium rozwoju, również na powierzchniach stycznych zębów. Bezboleśnie i precyzyjnie usuniemy chorą tkankę, a następnie wypełnimy miejsce po niej plombą, idealnie dobraną do naturalnego odcienia Twoich zębów. Jeśli ząb będzie wymagać leczenia kanałowego, wykonamy je już na jednej wizycie – to zasługa doświadczenia i pracy z mikroskopem.

W gabinetach, w których leczenie odbywa się bez udziału nowoczesnych narzędzi jesteś bardziej narażony na ryzyko próchnicy wtórnej i konieczność powtórzenia leczenia w niedługim czasie. W Royal Dental Katowice, w asyście doskonałego sprzętu, zabieg wykonamy tak precyzyjnie, by wypełnienie odwzorowywało anatomię, było szczelne i trwałe.

Cennik Royal Dental

FAQ – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Wizyty kontrolne należy planować co pół roku – dzięki temu zapobiegniesz rozwojowi próchnicy, zmniejszysz ryzyko innych chorób oraz oszczędzisz sobie kosztów w przypadku leczenia zaawansowanych ubytków. Stomatologa warto odwiedzić zawsze wtedy, gdy zaobserwowałeś w jamie ustnej coś niepokojącego (np. przebarwienia zębów, afty, krwawienie dziąseł) lub odczuwasz dolegliwości bólowe.

Na pewno nie w Royal Dental Katowice. Indywidualne podejście, doświadczenie, gaz rozweselający, znieczulenia miejscowe i ogólne, sprzęt, który umożliwia maksymalną precyzję, a więc małoinwazyjne leczenie – to wszystko sprawia, że Twoje leczenie będzie bezbolesne.

Czym prędzej odwiedzić stomatologa. W przypadku dużych ubytków tradycyjna plomba będzie rozwiązaniem nieskutecznym, nietrwałym, a czasem nawet niemożliwym do wykonania. Wówczas proponujemy innowacyjną alternatywę w postaci tzw. plomb ceramicznych, czyli wkładów lub nakładów onlay.

Nasi eksperci z zakresu stomatologii zachowawczej:

Ilona Tarnawska

Lekarz stomatolog

leczenie kanałowe w mikroskopie, stomatologia zachowawcza

Paweł Batkowski

Lekarz stomatolog

stomatologia zachowawcza, chirurgia

Agnieszka Słota

Lekarz stomatolog

leczenie kanałowe w mikroskopie, stomatologia zachowawcza,
odbudowa estetyczna

Małgorzata Fischer

dr nauk medycznych

leczenie dzieci, leczenie w narkozie, sedacja, stomatologia zachowawcza

Krystian Szwarc

Lekarz stomatolog

leczenie kanałowe w mikroskopie, stomatologia estetyczna, flow injection, odbudowy zębów

Izabela Skórczyńska

Lekarz dentysta

leczenie kanałowe w mikroskopie, stomatologia zachowawcza