kontakt@royaldental.katowice.pl
Pon.- Pt. 8:00–20:00

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna w Katowicach

Niemal wszystko, czym zajmujemy się w Royal Dental Katowice, można by uznać za stomatologię estetyczną. Dlaczego? Bo niezależnie od tego, czy dopasowujemy licówki, osadzamy korony porcelanowe na implantach, czy wykonujemy wypełnienia (plomby), zawsze przywiązujemy szczególną wagę do estetyki. Przywracamy nie tylko zdrowie i prawidłowe funkcje uśmiechu, ale i odkrywamy na nowo jego piękno.

W przypadku wypełnień korzystamy z wysokojakościowych materiałów kompozytowych. Plomba jest niewidoczna, a dzięki doświadczeniu i umiejętnościom, nasi lekarze z maksymalną precyzją odtwarzają kształt i kolor zęba tak, by doskonale współgrał z całym uśmiechem.

Odtwarzając koronę zębową zniszczoną przez próchnicę, nie tylko odtwarzamy jej morfologię, kształt i kolor, dbając o estetykę, ale i korzystamy z materiałów o wysokiej wytrzymałości, by odbudowany ząb cieszył pacjenta jak najdłużej.

W implantologii stosujemy rozwiązania, które zapewniają piękny uśmiech nawet w sytuacji całkowitego bezzębia. Przy pojedynczych brakach zębowych dbamy o to, by ząb odbudowany na implancie był nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Zwracamy uwagę na kondycję dziąseł.

Zdradź nam, jak wygląda Twój wymarzony uśmiech, a znajdziemy sposób, by go uzyskać!

W ramach stomatologii estetycznej wykonujemy:

Leczenie ortodontyczne

Stomatolog Katowice

Wady zgryzu warto korygować przede wszystkim ze względów zdrowotnych, jednak nie bez znaczenia jest kwestia estetyki. Marzenie o pięknym uśmiechu z prawidłowo ułożonymi zębami można spełnić w sposób komfortowy, bezpieczny i szybki – nawet w kilka-kilkanaście miesięcy!

To możliwe dzięki leczeniu nakładkami ortodontycznymi INVISALIGN®. Poza doskonałym działaniem, mają zaletę szczególnie istotną dla estetów – są przezroczyste, a więc właściwie niewidoczne. Dzięki nakładkom odmieniliśmy uśmiechy już ponad 1500 pacjentów! Mamy status Diamentowego Partnera INVISALIGN® (najwyższy z możliwych), więc w Royal Dental Katowice masz pewność, że trafiłeś pod opiekę ekspertów.

Licówki

Stomatologia estetyczna Katowice

Licówki porcelanowe to sposób na błyskawiczną metamorfozę uśmiechu, w tym pożądany przez wielu Hollywood Smile. To cieniutkie porcelanowe płatki, przyklejane do przedniej strony zęba.

Dzięki licówkom możemy zmienić kolor, kształt, a nawet wielkość zęba, w zależności od preferencji pacjenta. Śnieżnobiały uśmiech, a może maksymalnie naturalny efekt? W zależności od Twoich oczekiwań, dobierzemy odpowiednie licówki, które posłużą Ci przez lata.

Jeden ząb wyróżniający się spośród pozostałych może całkowicie zniszczyć estetykę uśmiechu, dlatego wykonujemy również licówki na pojedynczych zębach dobierając je tak, by były nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia.

Wybielanie zębów

Zabieg wybielania zębów Katowice

Myśląc o pięknym uśmiechu, trudno nie pomyśleć o jego bieli. Jednak idealny odcień to kwestia mocno indywidualna. Dlatego zamiast stwierdzać, że możemy rozjaśnić uśmiech już nawet o 11 tonów w ramach jednej wizyty (tak, mamy taką możliwość), napiszemy, że rozjaśnimy Twój uśmiech tak, by cieszył Cię za każdym razem, gdy spojrzysz w lustro.

Podczas konsultacji z higienistką uzyskasz rekomendacje odnośnie do najlepszej metody wybielania zębów w Twoim przypadku. W Royal Dental Katowice opcje są trzy:

Higienizacja

Centrum stomatologii estetycznej

Bywa, że zabieg profesjonalnej higienizacji według protokołu GBT®, pozwala uzyskać efekt rozjaśnienia i wygładzenia zębów tak doskonały, że wybielanie staje się zbędne.

Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem Biofilm Guided Therapy®, co oznacza, że usuwanie osadu i kamienia nazębnego jest u nas komfortowe (system NO PAIN, podgrzewana woda), skuteczne, bezpieczne dla tkanek miękkich i szkliwa. Higienizacja jest niezbędna przed leczeniem ortodontycznym, jak i wspomnianym wcześniej wybielaniem zębów. Pozwala zachować zdrowy uśmiech, rozjaśnia przebarwienia, poprawia kondycję dziąseł.

Bonding

Nowy uśmiech

Bonding to zabieg, który zyskuje coraz większą popularność. Nic dziwnego, bo to nieinwazyjny, nieingerujący w szkliwo sposób na perfekcyjny uśmiech w ramach jednej wizyty! Zęby nierówne, delikatnie ukruszone, przebarwione, możemy odmienić, wykorzystując nowoczesne materiały kompozytowe.

Po oczyszczeniu powierzchni zęba, nakładamy na niego żywicę kompozytową, którą formujemy w określony sposób. W trakcie bezbolesnego zabiegu możesz w pełni zaufać doświadczeniu i poczuciu estetyki lekarza albo sam (z jego wsparciem i sugestiami) zadecydować o tym, jaki kształt zębów jest dla Ciebie idealny.

Metamorfoza Bonding

Estetyczna odbudowa powierzchni stycznych 11-21 (zamknięcie diastemy)

przed

po

Flow injection

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej

Flow injection, podobnie jak bonding, jest zabiegiem nieinwazyjnym, zazwyczaj niewymagającym szlifowania zębów. Techniki cyfrowe gwarantują przewidywalność procedury i rekonstrukcję według wcześniej opracowanego projektu, przy którym możesz swobodnie uczestniczyć.

Po wykonaniu skanu wewnątrzustnego, wspólnie zaprojektujemy kształt i wielkość Twojego uśmiechu. Następnie za pomocą specjalnej szyny precyzyjnie umieścimy na powierzchni zębów materiał kompozytowy, poprawiając symetrię uśmiechu, kształt i kolor poszczególnych zębów. W krótkim czasie uzyskasz wymarzony efekt.

Dentysta Katowice

Pacjent jest najważniejszy

Od zawsze najważniejszy jest dla nas pacjent – liczysz się Ty, Twoje zdrowie, jak i oczekiwania. 

W zależności od uwarunkowań medycznych i Twoich potrzeb, opracujemy indywidualny plan leczenia z uwzględnieniem niezbędnych zabiegów, dzięki którym uzyskasz wymarzony uśmiech!

Pełny cennik Royal Dental

FAQ – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Nowoczesna stomatologia to metody, dzięki którym jesteśmy w stanie uzyskać piękny uśmiech nawet na jednej wizycie Do najpopularniejszych rozwiązań należą: wybielanie, bonding (odbudowa żywicą kompozytową), flow injection oraz licówki. Warto pamiętać, że również profesjonalna higienizacja może znacząco poprawić wygląd uzębienia, w tym widocznie rozjaśnić uśmiech.

Tak! O ile kiedyś mogłoby się to wydawać niedorzeczne, dziś możemy skutecznie skorygować wadę zgryzu bez tradycyjnego, stałego aparatu ortodontycznego. Wszystko za sprawą INVISALIGN® – przezroczystych nakładek ortodontycznych, które są komfortowe w użytkowaniu, a zarazem równie skuteczne w leczeniu jak tradycyjny aparat.

Bonding to hit wśród pacjentów! Dzięki żywicy kompozytowej możemy błyskawicznie stworzyć idealny uśmiech już podczas jednej wizyty w gabinecie – ukryć przebarwienia, jak i zmienić kształt zębów. To metoda doskonała dla każdego, kto chciałby osiągnąć rewelacyjne efekty w możliwie jak najkrótszym czasie i bez stosowania inwazyjnych metod.

Nasi specjaliści od stomatologii estetycznej:

Alicja Romanowska

Lekarz stomatolog

lekarz współprowadzący leczenie ortodontyczne

Katarzyna Stanek–Dombrowska

Lekarz stomatolog

protetyka, licówki, korony, mosty

Krystian Szwarc

Lekarz stomatolog

leczenie kanałowe w mikroskopie, stomatologia estetyczna, flow injection, odbudowy zębów