Implantologia

Brak nawet pojedynczego zęba może prowadzić do poważnych konsekwencji.

W miejscu luki zębowej dochodzi do stopniowego zaniku kości. Zęby zaczynają się rozsuwać w niekontrolowany sposób, dochodzi do nierównomiernego ścierania ich powierzchni. Skóra traci stabilny, kostny fundament – szybciej się marszczy i wiotczeje. Bezzębie przyczynia się do wysuwania podbródka do przodu, co z czasem nadaje twarzy charakterystyczny „starczy” wyraz.

Nie kończy się na wyglądzie: pogłębiająca się wada zgryzu, problemy z żuciem i trawieniem, dolegliwości bólowe… lista zdrowotnych konsekwencji jest długa. Dlatego każdą lukę w uśmiechu warto uzupełniać zawczasu – implantacja to najlepsze z dostępnych rozwiązań.

Co to jest implant?

Implant to tytanowa śruba, zastępująca korzeń zęba. Na niej osadza się, za pomocą łącznika, koronę. Tak opracowany wszczep doskonale imituje naturalny ząb i spełnia wszystkie jego funkcje. Zabieg jest bezbolesny i stosunkowo krótki. W przeciwieństwie do innych rozwiązań protetycznych, implantacja nie wymaga piłowania sąsiednich, zdrowych zębów. Wszczepiony implant przenosząc siły żucia na kość, zapobiega jej zanikowi.

Korony na implantach:

Dla kogo implant?

Dla każdego, kto utracił pojedynczy ząb, kilka zębów bądź cierpi na bezzębie. Właściwie nie istnieje granica wiekowa implantacji. Zabieg można przeprowadzić u niemal każdej osoby, u której zakończył się proces wzrostu kości (co następuje najczęściej powyżej 18 roku życia).

Implantacja na jednej wizycie

W Royal Dental Katowice zapewniamy kompleksowe leczenie implantologiczne. Zabieg implantacji poprzedza precyzyjna diagnostyka obrazowa, która umożliwia nam stworzenie, adekwatnego do Twoich potrzeb i uwarunkowań medycznych, a zarazem bezpiecznego planu leczenia.

Zabieg wszczepienia implantu jest krótki i całkowicie bezbolesny. Jeśli cierpisz na dentofobię i na samą myśl o wizycie w gabinecie stomatologicznym ogarnia Cię panika, implantację możemy przeprowadzić całkowicie bezstresowo w pełnym znieczuleniu (w narkozie). Zaśniesz i obudzisz się z nowym zębem!

Jeśli mamy do czynienia z zębem przeznaczonym do ekstrakcji (usunięcia), którego nie można odratować, a który chciałbyś w przyszłości zastąpić implantem – możemy to zrobić w trakcie jednej wizyty. Usuwamy ząb, a następnie wypełniamy świeżą lukę przygotowanym implantem.

Uzupełnienie braku kilku zębów i leczenie bezzębia:

Nikt poza Tobą i lekarzami Royal Dental Katowice nie musi wiedzieć, że nosisz protezę!

Odzyskaj komfort życia

Odtwórz wideo

Pełna implantacja w przypadku bezzębia

W przypadku bezzębia jeszcze bardziej komfortowym rozwiązaniem niż proteza na implantach, jest implantacja wszystkich braków zębowych z zastosowaniem pojedynczych koron. Pacjent ma wówczas poczucie odzyskania utraconych zębów. Rozwiązanie to nie tylko gwarantuje maksymalną estetykę i funkcjonalność, ale i zapobiega zanikowi kości szczęki.

Dlaczego implantacja w Royal Dental Katowice?

W Royal Dental Katowice do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, rekomendując rozwiązania, dopasowane do jego potrzeb, oczekiwań i możliwości. Wyróżnia nas:

Cennik Royal Dental

FAQ – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Nie. Implantacja to zabieg bezbolesny i stosunkowo krótki. W przypadku pacjentów szczególnie wrażliwych, istnieje możliwość zabiegu w narkozie.

To zależy od jego rodzaju. Aktualne ceny znajdziesz w naszym cenniku. Całościowy koszt leczenia implantologicznego uzyskasz po konsultacji z lekarzem.

Przez 7 dni od zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, dźwigania i schylania się. Wizyty na basenie, w saunie czy w solarium warto odłożyć do momentu, gdy obrzęk całkowicie ustąpi.

Najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest pełna implantacja. Co więcej, implanty zapobiegają zanikowi kości szczęki oraz żuchwy. Pacjent z bezzębiem odzyskuje pełen komfort życia i poczucie, jakby odzyskał własne, utracone zęby. Z kolei proteza wsparta na implantach jest zawsze lepszym rozwiązaniem niż proteza tradycyjna.

Nasi eksperci z zakresu implantologii:

Bartłomiej Borowski

Lekarz stomatolog

specjalista chirurgii
szczękowo–twarzowej
chirurgia, implanty

Katarzyna Stanek–Dombrowska

Lekarz stomatolog

protetyka, licówki, korony, mosty

Tomasz Łukasik

Lekarz dentysta

chirurgia, implanty