kontakt@royaldental.katowice.pl
Pon.- Pt. 8:00–20:00

Implanty zębowe

Brak nawet pojedynczego zęba może prowadzić do poważnych konsekwencji.

W miejscu luki zębowej dochodzi do stopniowego zaniku kości. Zęby zaczynają się rozsuwać w niekontrolowany sposób, dochodzi do nierównomiernego ścierania ich powierzchni. Skóra traci stabilny, kostny fundament – szybciej się marszczy i wiotczeje. Bezzębie przyczynia się do wysuwania podbródka do przodu, co z czasem nadaje twarzy charakterystyczny „starczy” wyraz.

Nie kończy się na wyglądzie: pogłębiająca się wada zgryzu, problemy z żuciem i trawieniem, dolegliwości bólowe… lista zdrowotnych konsekwencji jest długa. Dlatego każdą lukę w uśmiechu warto uzupełniać zawczasu – implantacja to najlepsze z dostępnych rozwiązań.

Implanty zębów
Implant zęba

Co to jest implant zębowy?

Czym są implanty zębów? Implant to tytanowa śruba, zastępująca korzeń zęba. Na niej osadza się, za pomocą łącznika, koronę. Tak opracowany wszczep doskonale imituje naturalny ząb i spełnia wszystkie jego funkcje. Zabieg jest bezbolesny i stosunkowo krótki. W przeciwieństwie do innych rozwiązań protetycznych, implantacja nie wymaga piłowania sąsiednich, zdrowych zębów. Wszczepiony implant przenosząc siły żucia na kość, zapobiega jej zanikowi.

Korony na implantach:

Dla kogo implant zęba?

Dla każdego, kto utracił pojedynczy ząb, kilka zębów bądź cierpi na bezzębie. Właściwie nie istnieje granica wiekowa implantacji. Zabieg można przeprowadzić u niemal każdej osoby, u której zakończył się proces wzrostu kości (co następuje najczęściej powyżej 18 roku życia).

Implantacja na jednej wizycie

Nowoczesna implantologia

Leczenie implantologiczne

W Royal Dental Katowice zapewniamy kompleksowe leczenie implantologiczne. Zabieg implantacji poprzedza precyzyjna diagnostyka obrazowa, która umożliwia nam stworzenie, adekwatnego do Twoich potrzeb i uwarunkowań medycznych, a zarazem bezpiecznego planu leczenia zębów.

Zabieg wszczepienia implantów stomatologicznym jest krótki i całkowicie bezbolesny. Jeśli cierpisz na dentofobię i na samą myśl o wizycie w gabinecie stomatologicznym ogarnia Cię panika, implantację możemy przeprowadzić całkowicie bezstresowo w pełnym znieczuleniu (w narkozie). Zaśniesz i obudzisz się z nowym zębem!

Jeśli mamy do czynienia z zębem przeznaczonym do ekstrakcji (usunięcia), którego nie można odratować, a który chciałbyś w przyszłości zastąpić implantem – możemy to zrobić w trakcie jednej wizyty. Usuwamy ząb, a następnie wypełniamy świeżą lukę przygotowanym implantem.

Uzupełnienie braku kilku zębów i leczenie bezzębia:

Nikt poza Tobą i lekarzami Royal Dental Katowice nie musi wiedzieć, że nosisz protezę!

Odzyskaj komfort życia

Odtwórz wideo

Pełna implantacja w przypadku bezzębia

Implanty zębowe Katowice

W przypadku bezzębia jeszcze bardziej komfortowym rozwiązaniem niż proteza na implantach, jest implantacja wszystkich braków zębowych z zastosowaniem pojedynczych koron. Pacjent ma wówczas poczucie odzyskania utraconych zębów. Rozwiązanie to nie tylko gwarantuje maksymalną estetykę i funkcjonalność, ale i zapobiega zanikowi kości szczęki.

Dlaczego leczenie implantologiczne w Royal Dental Katowice?

Implant zęba w Katowicach

W Royal Dental Katowice do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, rekomendując rozwiązania, dopasowane do jego potrzeb, oczekiwań i możliwości. Wyróżnia nas:

implant zebowy katowice
Implant zęba w Katowicach
implant zebowy katowice

Cennik leczenia implantologicznego w Royal Dental

 • KONSULTACJA IMPLANTOLOGICZNA 250 zł
 • WSZCZEPIENIE IMPLANTU PREMIUM 3 500 zł
 • ODBUDOWA ZĘBA NA IMPLANCIE NA METALU 2 500 zł
 • ODBUDOWA ZĘBA NA IMPLANCIE NA CYRKONIE 3 500 zł
 • ODBUDOWA ZDEJMOWANA WSZYSTKICH ZĘBÓW NA IMPLANTACH od 7 000 zł
 • ŚRUBA GOJĄCA 500 zł

  Dla pacjentów z zewnątrz

 • ODBUDOWA KOŚCI
 • Mała 4 000 zł
 • Duża 6 000 zł
 • PODNIESIENIE DNA ZATOKI (SINUS LIFT) 5 000 zł
 • PLAN LECZENIA IMPLANTOLOGICZNEGO 150 zł

  Wliczony w koszt implantacji

Pełny cennik Royal Dental

FAQ – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Nie. Implantacja to zabieg bezbolesny i stosunkowo krótki. W przypadku pacjentów szczególnie wrażliwych, istnieje możliwość zabiegu w narkozie.

To zależy od jego rodzaju. Aktualne ceny znajdziesz w naszym cenniku. Całościowy koszt leczenia implantologicznego uzyskasz po konsultacji z lekarzem.

Przez 7 dni od zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, dźwigania i schylania się. Wizyty na basenie, w saunie czy w solarium warto odłożyć do momentu, gdy obrzęk całkowicie ustąpi.

Najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest pełna implantacja. Co więcej, implanty zapobiegają zanikowi kości szczęki oraz żuchwy. Pacjent z bezzębiem odzyskuje pełen komfort życia i poczucie, jakby odzyskał własne, utracone zęby. Z kolei proteza wsparta na implantach jest zawsze lepszym rozwiązaniem niż proteza tradycyjna.

Nasi eksperci z zakresu implantologii:

Lekarz stomatolog

specjalista chirurgii
szczękowo–twarzowej
chirurgia, implanty

Lekarz stomatolog

protetyka, licówki, korony, mosty


W dniu 31.05. nasza klinika będzie nieczynna.