Umów się na wizytę: 32 610 06 10

Implantologia Toggle

Dlaczego luki w uzębieniu należy uzupełniać?

Brak nawet pojedynczego zęba może prowadzić do poważnych konsekwencji. W miejscu luki dochodzi do stopniowego zaniku kości. Zęby zaczynają się rozsuwać w niekontrolowany sposób, dochodzi do nierównomiernego ścierania ich powierzchni. Skóra traci stabilny, kostny fundament – szybciej się marszczy i wiotczeje. Bezzębie przyczynia się do wysuwania podbródka do przodu, co z czasem nadaje twarzy charakterystyczny „starczy” wyraz.

 

Nie kończy się na wyglądzie: pogłębiająca się wada zgryzu, problemy z żuciem i trawieniem, dolegliwości bólowe… lista zdrowotnych konsekwencji jest długa. Dlatego każdą lukę w uśmiechu warto uzupełniać zawczasu – implantacja to najlepsze z dostępnych rozwiązań.

Co to jest implant?

Implant to tytanowa śruba, zastępująca korzeń zęba. Na niej osadza się, za pomocą łącznika, koronę. Tak opracowany wszczep doskonale imituje naturalny ząb i spełnia wszystkie jego funkcje. W przeciwieństwie do innych rozwiązań protetycznych, implantacja nie wymaga piłowania sąsiednich, zdrowych zębów. Wszczepiony implant przenosząc siły żucia na kość, zapobiega jej zanikowi.

 

Korony na implantach:

 • wyglądają i pełnią dokładnie takie same funkcje jak naturalne zęby;
 • wraz z pozostałymi zębami, zapewniają stabilne oparcie kostne dla skóry, zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się twarzy;
 • nie wymagają dedykowanej higieny, wystarczy dbać o nie tak samo jak o naturalne zęby;
 • zapewniają pełen komfort (nie musisz ograniczać nawyków żywieniowych), swobodę i pewność siebie w kontaktach z innymi ludźmi (bezpieczniejsze żucie niż w przypadku ruchomych protez, brak ryzyka poluzowania czy wypadnięcia)
 • hamują zanik tkanki kostnej i recesję linii dziąseł;
 • w przeciwieństwie do mostów, nie wymagają piłowania zdrowych, sąsiednich zębów.

 

Implantacja na jednej wizycie!

Nieważne czy straciłeś jeden ząb, kilka czy zmagasz się z problemem bezzębia. W Royal Dental zapewniamy kompleksowe leczenie implantologiczne. Zabieg implantacji poprzedza precyzyjna diagnostyka obrazowa, która umożliwia nam stworzenie, adekwatnego do potrzeb danego uśmiechu, a zarazem bezpiecznego planu leczenia.

KAŻDY IMPLANT OBEJMUJEMY DOŻYWOTNIĄ GWARANCJĄ!

 

Zabieg wszczepienia implantu jest krótki i całkowicie bezbolesny! Jeśli mamy do czynienia z zębem przeznaczonym do ekstrakcji, którego nie można odratować, a który Pacjent chciałby w przyszłości zastąpić implantem – możemy tego dokonać w trakcie jednej wizyty! Usuwamy ząb, a następnie wypełniamy świeżą lukę przygotowanym implantem.

ankylos2

Most na implantach

W przypadku braku dwóch lub więcej zębów, rekomendujemy most wsparty na implantach (przykładowo, gdy brakuje 3 sąsiadujących zębów, możliwe jest wszczepienie tylko 2 implantów, po jednym na każdym końcu i osadzenie na nich mostu).

 

W przeciwieństwie do tradycyjnych mostów czy protez, takie rozwiązanie nie wymaga żadnej ingerencji w zdrowe, sąsiadujące zęby, a jednocześnie zapobiega zanikowi kości i recesji linii dziąsła. Most osadzony na implantach jest stabilny (nie chwieje się, nie powoduje podrażnień) i zapewnia komfort podczas codziennych czynności. Co więcej, granica między dolną krawędzią dolnych zębów (analogicznie: górną górnych), a linią dziąsła staje się właściwie niewidoczna.

Takie rozwiązanie nie wymaga dodatkowej higieny.

 

Proteza na implantach

Zastosowanie tradycyjnej protezy nie hamuje procesu zaniku kości. Co więcej, takie rozwiązanie bywa niekomfortowe dla Pacjenta. Znacznie lepszym wyborem jest proteza zamocowana na implantach. Nieodróżnialna od naturalnego uzębienia i doskonale spełniająca swe funkcje. Nikt poza Tobą i gronem specjalistów Royal Dental nie musi wiedzieć, że nosisz protezę!

Implanty są wszczepiane w miejscach w których zostały usunięte zęby, następnie łączniki są umieszczone na ich szczycie:
proteza2
Proteza zostaje umieszczona na podstawie stworzonej przez implanty:
proteza3

Umów się na konsultację implantologiczną: 539 334 400.

play button tray arrow
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.

   Invisalign

   na zęby Niewidoczne aparaty na zęby. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. czytaj więcej

   logo mediraty