kontakt@royaldental.katowice.pl
Pon.- Pt. 8:00–20:00

Profilaktyka chorób zębów

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Higienizacja zębów Katowice

Szczotkujesz zęby po każdym posiłku? Używasz nici dentystycznej i płynu do płukania jamy ustnej? To nadal nie wystarczy, by zachować zdrowy i piękny uśmiech na długie lata. By zmniejszyć ryzyko chorób zębów i przyzębia, higienę domową uzupełnij wizytami w gabinecie higieny.

Certyfikowany Gabinet Guided Biofilm Therapy®

Profilaktyka stomatologiczna to wszystko, co robimy, by zmniejszyć ryzyko chorób zlokalizowanych w jamie ustnej, w tym próchnicy czy paradontozy. To:

Usuwanie kamienia nazębnego i piaskowanie zębów

Koniec z wymówkami, że to nieprzyjemne – w Royal Dental Katowice usuwanie osadu i kamienia nazębnego jest komfortowe i bezbolesne! To zasługa wykwalifikowanych, dyplomowanych higienistek, mistrzowskiego sprzętu AIRFLOW® Prophylaxis Master i higienizacji według protokołu Gudied Biofilm Therapy® – jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem GBT®.

 

Profesjonalna higienizacja GBT®:

Higienizacja w Katowicach

Higienizacja - przed i po

przed

po

przed

po

Piaskowanie zębów
Higienistka stomatologiczna
Stomatolog Katowice

Fluoryzacja (lakierowanie zębów)

Piaskowanie zębów

Szkliwo zębowe jest najtwardszą tkanką w organizmie człowieka. Jego wytrzymałość jest podobna do tej, którą charakteryzuje się granit. Szkliwo nie jest jednak niezniszczalne. Negatywnie na jego kondycję wpływają m.in. słodkie napoje i produkty spożywcze, kwaśne substancje, a nawet zbyt intensywne mycie zębów.

Stomatolog Katowice
O szkliwo warto dbać, bo gdy raz ulegnie uszkodzeniu, samoistnie się nie zregeneruje.


Fluor to substancja stymulująca tkankę kostną do wzrostu. Wzmacnia odporność szkliwa i chroni przed próchnicą. Znajdziemy ją w pastach do zębów, jednak w ilości, która nie wystarcza, by zapewnić efektywną ochronę. Dlatego warto dwa razy w roku odwiedzić gabinet stomatologiczny i poddać się bezpiecznemu, błyskawicznemu zabiegowi fluoryzacji.

Zabieg fluoryzacji jest w pełni bezpieczny, szybki i bezbolesny, zalecany dorosłym i dzieciom.


Podczas fluoryzacji w powierzchnię zębów wcieramy lakiery fluorowe, które oddziałują z hydroksyapatytami (związkami wapnia), znajdującymi się w szkliwie, tworząc związki fluoroapatytowe, odporne na kwaśne środowisko jamy ustnej. Zapobiegają one demineralizacji szkliwa, jednocześnie przyśpieszają remineralizację drobnych ubytków i hamują rozwój bakterii – to doskonała ochrona przed próchnicą.

Zobacz efekty higienizacji
w Royal Dental Katowice:

Lakowanie zębów u dzieci

Skaling i piaskowanie zębów u dzieci

Zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej u dziecka to często nie lada wyzwanie. Nawet, jeśli zaprzyjaźnimy malucha ze szczoteczką, niełatwo oczyścić każdy zakamarek uśmiechu, każdą bruzdę i szczelinę. Zachowanie ząbków w dobrej kondycji oraz ochronę przed próchnicą, zapewnia prosty i skuteczny zabieg: lakowanie.

Lakowanie zębów polega na uszczelnieniu naturalnie występujących bruzd zębowych. Lak nakładamy na zagłębienia zdrowych zębów, zapobiegając odkładaniu się w nich resztek pokarmowych, a tym samym namnażaniu bakterii próchnicotwórczych. Lakowanie rekomendujemy od razu po wyrznięciu się zębów, w momencie, gdy próchnica nie miała jeszcze czasu na rozwój. To doskonała okazja do odbycia z dzieckiem wizyty adaptacyjnej w gabinecie, ponieważ zabieg jest krótki i całkowicie bezbolesny.

Lakowanie na zębach z próchnicą

Tzw. lakowanie poszerzone wykonujemy na powierzchniach żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych stałych, które są już dotknięte próchnicą. Przed położeniem laku, zęby dokładnie oczyszczamy, a zmiany próchnicowe usuwamy wiertłem diamentowym, którego zastosowanie zapewnia bezbolesność zabiegu. Następnie przeprowadzamy proces lakowania.

Cennik leczenia profilaktycznego w Royal Dental

  • FLUORYZACJA 200 zł

    Bezpieczny, błyskawiczny i całkowicie bezbolesny zabieg, polegający na zabezpieczeniu zębów przed próchnicą za pomocą fluoru.

  • PROFESJONALNA HIGIENIZACJA GBT® (AIRFLOW®) + FLUORYZACJA 450 zł

    Zabieg usuwania osadu i kamienia nazębnego uzupełniony zabezpieczeniem zębów fluorem.

  • LECZENIE NADWRAŻLIWOŚCI 150 zł

Pełny cennik Royal Dental

FAQ – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

To zależy od pacjenta, jego nawyków i uwarunkowań medycznych. Najczęściej profesjonalna higienizacja zalecana jest co pół roku, jednak nie jest to regułą.

Dwie godziny po zabiegu nie należy jeść i pić. Przez najbliższą dobę zalecamy tzw. białą dietę (bez barwiących napojów i pokarmów / również produkty kwaśne nie są wskazane). Rekomendujemy wymianę szczoteczki na nową. Jeśli wystąpi nadwrażliwość pozabiegowa, można skorzystać ze specjalnych płukanek, które zminimalizują dyskomfort.

Jasne, że tak! Higienizacja jest też wskazana przed rozpoczęciem, w trakcie i po zakończeniu leczenia ortodontycznego.

Fluoryzacja to zabieg bezpieczny i rekomendowany zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Stosowane preparaty mają stężenie fluoru, które skutecznie chroni szkliwo, bez skutków ubocznych. Jak w przypadku każdej substancji, istnieje ryzyko reakcji alergicznej.

Lakowanie zębów rekomendujemy zaraz po wyrżnięciu się pierwszych zębów trzonowych, by nie dać próchnicy szansy rozwoju i zapewnić ząbkom pociechy odpowiednią ochronę.

Eksperci profilaktyki stomatologicznej w Royal Dental Katowice:

Asystentka stomatologiczna,
Higienistka stomatologiczna

Asystentka stomatologiczna,
Higienistka stomatologiczna

Asystentka stomatologiczna,
Higienistka stomatologiczna

Opiekun pacjenta,
Dyplomowana higienistka
stomatologiczna


W dniu 31.05. nasza klinika będzie nieczynna.