kontakt@royaldental.katowice.pl
Pon.- Pt. 8:00–20:00

RTG zębów w pracowni radiologicznej Royal Dental

Pracownia radiologiczna Royal Dental Katowice to wygoda i oszczędność Twojego czasu (niezbędne badania wykonamy na miejscu, od ręki) oraz możliwość szybkiego zaplanowania precyzyjnego i skutecznego leczenia.

Dbając o najwyższy standard usług i bezpieczeństwo, korzystamy z najnowszych technologii, które gwarantują dokładność badania, a jednocześnie bezinwazyjność i minimalne dawki promieniowania. Wykonujemy:

Pracownia otwarta jest również dla pacjentów, którzy leczą się w innych gabinetach.

Radiowizjografia

Radiowizjografia cyfrowa to alternatywna, unowocześniona wersja starej aparatury rentgenowskiej – jest zdecydowanie szybsza, dokładniejsza i bezpieczniejsza. Od razu po wykonaniu zdjęcia, otrzymujemy na ekranie komputera obraz RTG, umożliwiający precyzyjną diagnozę stanu uzębienia, m.in. określenie długości kanałów zębowych, gęstości kości czy poprawności wypełnienia danego kanału. Oprócz szybkości i precyzji, radiowizjografię wyróżnia także krótszy (nawet do 50 razy w porównaniu z tradycyjnym aparatem RTG!) czas ekspozycji Pacjenta na promieniowanie (do 0,02 s).

Korzystamy z bezprzewodowego urządzenia RVG 6500, które gwarantuje bardzo wysoką jakość obrazu (20 lp/mm). W trakcie badania wykorzystuje innowacyjną technologię opartą na włóknie fibrooptycznym, które zapewnia rozdzielczość lepszą o ponad 60% w porównaniu z konkurencyjnymi produktami. Dzięki temu nasi specjaliści pracują na ostrych i wyrazistych obrazach szczegółów anatomicznych pacjenta.

Zdjęcie RTG zęba lub zębów w formie cyfrowej możemy wielokrotnie obrabiać, co pozwala nam uzyskać najbardziej precyzyjny obraz oraz postawić szybką i trafną diagnozę.

Pantomografia i cefalometria

Zdjęcia pantomograficzne oraz cefalometryczne otrzymujemy dzięki nowoczesnemu cefalografowi CS 9000 C, który łączy trzy technologie: pantomografię, cefalometrię i obrazowanie w trójwymiarze. To doskonałe i kompletne narzędzie do diagnostyki zewnątrzustnej, które pozwala nam także wykryć zmiany chorobowe, którym nie towarzyszą żadne dolegliwości bólowe.