kontakt@royaldental.katowice.pl
Pon.- Pt. 8:00–20:00

Profilaktyka GBT®

Higienizacja w Katowicach

Dlaczego warto regularnie usuwać kamień nazębny?

Biofilm to inaczej bakterie, bytujące w jamie ustnej. Gdy jest ich za dużo, odczuwamy szereg nieprzyjemnych skutków – począwszy od nieświeżego oddechu i nieestetycznych przebarwień na zębach, przez próchnicę i choroby przyzębia, skończywszy na chorobach układu sercowo-naczyniowego czy oddechowego. Kondycja uzębienia ma wpływ na zdrowie całego organizmu!

Biofilm powstający na tkankach twardych, np. na szkliwie zębów czy uzupełnieniach protetycznych, to tzw. płytka bakteryjna. Wystarczy jeden dzień bez szczoteczki do zębów, by płytka bakteryjna uległa mineralizacji i przekształciła się w kamień nazębny, którego nie usuniesz domowymi sposobami.

By zapobiec namnażaniu się bakterii, warto dbać o higienę jamy ustnej po każdym posiłku, a osad i kamień nazębny usuwać w gabinecie stomatologicznym minimum raz na pół roku (higienistka opracuje indywidualny plan higieny).

Certyfikowany Gabinet Guided Biofilm Therapy®

Piaskowanie, skaling – może być bezboleśnie i skutecznie!

Ryzyko podrażnień odstrasza Cię przed regularnym usuwaniem osadu i kamienia nazębnego? Bez obaw! Dotąd skaling kojarzył się z nieprzyjemnym dłutowaniem czy wierceniem – najwyższa pora to zmienić!

AIRFLOW® Prophylaxis Master to urządzenie, łączące szwajcarską precyzję z niemal 40-letnim doświadczeniem specjalistów. Zaawansowana technologia gwarantuje bardzo dokładną higienę jamy ustnej bez uszkodzeń tkanek miękkich i szkliwa. Nic dziwnego, że jako pasjonaci nowoczesnych rozwiązań w stomatologii, zaufaliśmy jej również my!

Dzięki AIRFLOW® Prophylaxis Master oraz unikalnemu protokołowi Guided Biofilm Therapy® (mamy status Certyfikowanego Gabinetu GBT®) zabieg usuwania osadu i kamienia nazębnego jest w Royal Dental Katowice:

Regularne usuwanie osadu i kamienia w Certyfikowanym Gabinecie GBT®:

Same inwestycje w nowoczesny sprzęt nie wystarczą, potrzeba jeszcze ambitnych ludzi, którzy zaawansowane technologie zrozumieją i wykorzystają do maksimum. Do takich ludzi mamy szczęście! W naszych gabinetach trafisz pod opiekę wykwalifikowanych i certyfikowanych higienistek stomatologicznych,

W trosce o zdrowie i piękny uśmiech, wizytę u higienistki wpisz na stałe do kalendarza.