kontakt@royaldental.katowice.pl
Pon.- Pt. 8:00–20:00

Chirurgia stomatologiczna

Na zaawansowane choroby – zaawansowane technologie!

Chirurgia stomatologiczna i twarzowo-szczękowa to dziedzina stomatologii, która przychodzi nam z pomocą wtedy, kiedy potrzebna jest bardziej złożona interwencja. I choć zaawansowane technologie mają tutaj niemałe znaczenie, to jeszcze ważniejsze jest doświadczenie i umiejętności specjalisty. 

W Royal Dental Katowice chirurgiczne usuwanie ósemek traktujemy jako rutynowy zabieg, przeprowadzając je szybko, komfortowo i precyzyjnie, a dzięki konsyliom lekarskim pomagamy w nawet najbardziej skomplikowanych przypadkach.

W chirurgii kluczowa jest precyzja.

W Royal Dental Katowice zapewniają ją: wysokiej klasy sprzęt oraz specjaliści z doświadczeniem.

Zabiegi z zakresu chirurgii:

Dobry chirurg stomatolog, czyli jaki?

Najdoskonalszy fortepian nie sprawi, że amator zamieni się w Mozarta. Najlepsze narzędzia nie stworzą doskonałego chirurga. Trzeba mieć to coś, talent i umiejętności, wsparte wiedzą i doświadczeniem. I my to mamy! Tworząc zespół Royal Dental Katowice, szukaliśmy ekspertów w swoim fachu i dziś możemy przyznać, że ich znaleźliśmy.

Wracaj do zdrowia szybko

Nasi doświadczeni lekarze pracują z nowoczesnym sprzętem. Dzięki precyzji redukujemy inwazyjność zabiegu, dzięki czemu tkanki zagoją się szybciej, a Ty błyskawicznie wrócisz do pełni sił. Dla Twojego komfortu stosujemy gaz rozweselający, skuteczne znieczulenia miejscowe oraz zapewniamy możliwość leczenia w znieczuleniu ogólnym (narkozie).

Usuwanie ósemek

Wizyta u chirurga stomatologa

Ósemki (zęby mądrości) w większości przypadków kwalifikują się do ekstrakcji, czyli usunięcia. Ze względu na swoje położenie i trudności w ich dokładnej higienie, psują się i stają ogniskiem zapalnym w jamie ustnej. Często wyrzynają się nieprawidłowo, wpływając negatywnie na pozostałe zęby, bądź przez brak wystarczającej ilości miejsca w szczęce, wyrznąć się nie mogą (ząb zatrzymany).

Choć konieczność usunięcia zęba mądrości w wielu pacjentach budzi strach, nie ma się czego bać, jeśli wybierzemy sprawdzonego specjalistę i gabinet z nowoczesnym wyposażeniem. W Royal Dental Katowice usuwamy ósemki w sposób bezbolesny i maksymalnie precyzyjny. Zabieg wykonuje doświadczony chirurg. Precyzja gwarantuje szybsze gojenie się tkanek i mniej dolegliwości pozabiegowych.

Wizyta u chirurga stomatologa
Zabiegi z zakresu chirurgii szczękowej
Chirurg szczękowy

Wszystko na miejscu

Zabiegi z zakresu chirurgii szczękowej

Każdy zabieg poprzedzamy wnikliwą diagnostyką. Posiadamy własną pracownię radiologiczną, dzięki czemu oszczędzisz czas, bo wszystkie niezbędne badania wykonamy na miejscu. Dzięki współpracy różnych ekspertów, również na miejscu wykonamy wszelkie zabiegi przygotowawcze, jak np. przeszczep kości przed wszczepieniem implantu zębowego.

Troskliwa opieka

Chirurg szczękowy

Otoczymy Cię troską na każdym etapie – przed, w trakcie, jak i po zabiegu. Wyjaśnimy dokładnie wskazania przedzabiegowe oraz przypomnimy o zaleceniach pozabiegowych. Odpowiemy na Twoje pytania, rozwiejemy wątpliwości. Zaplanujemy również wizyty kontrolne, by mieć pewność, że wszystko poszło tak, jak zaplanowaliśmy.

Jak wygląda leczenie?

1

2

3

4

Rozłóż leczenie na raty!

Implant + odbudowa zęba na implancie

245,63 zł

/ miesiąc

cena na 50 miesięcy

Cennik usług chirurgicznych w Royal Dental

 • USUNIĘCIE ZĘBA JEDNOKORZENIOWEGO 400 zł
 • USUNIĘCIE ZĘBA WIELOKORZENIOWEGO 550 zł
 • PLASTYKA POŁĄCZENIA USTNO-ZATOKOWEGO 650 zł
 • OPERACYJNE USUNIĘCIE ZĘBA PO LECZENIU KANAŁOWYM 600 zł
 • CHIRURGICZNE ODSŁONIĘCIE ZĘBA ZATRZYMANEGO 500 zł

  W celu ortodontycznym

 • USUNIĘCIE ÓSEMKI DOLNEJ (GÓRNEJ SKOMPLIKOWANEJ) - ZĄB ZATRZYMANY 800 zł
 • USUNIĘCIE ÓSEMKI GŁĘBOKO ZATRZYMANEJ 1 600 zł
 • RESEKCJA WIERZCHOŁKA ZĘBA PRZEDNIEGO 1 100 zł
 • RESEKCJA WIERZCHOŁKA ZĘBÓW PRZEDTRZONOWYCH 1 600 zł
 • RESEKCJA WIERZCHOŁKÓW ZĘBÓW TRZONOWYCH 2 500 zł
 • USUNIĘCIE TORBIELI 600 zł
 • BADANIE HISTOPATOLOGICZNE 220 zł
 • OPATRUNEK PO USUNIĘCIU ZĘBA ZE ZNIECZULENIEM 200 zł
 • KIRETAŻ ZAMKNIĘTY 200 zł
 • KIRETAŻ OTWARTY od 300 zł
 • SZYCIE PO EKSTRAKCJI 150 zł
 • PODCIĘCIE WĘDZIDEŁKA 450 zł
 • PLASTYKA WĘDZIDEŁKA JĘZYKA 500 zł
 • PLASTYKA DZIĄSŁA
 • Przy 1 zębie 2 500 zł
 • Przy każdym kolejnym zębie 1 000 zł

Pełny cennik Royal Dental

FAQ – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Jeśli zęby mądrości są zdrowe, rosną prawidłowo i mają miejsce w łuku zębowym, nie ma wskazań do ich usunięcia. Jeśli jednak przyczyniają się do problemów z okolicznymi tkankami miękkimi, wyrzynają się nieprawidłowo, wpływając negatywnie na pozostałe zęby, psują się, między innymi przez trudności w zachowaniu ich prawidłowej higieny, należy zaplanować zabieg ekstrakcji (usunięcia).

Po zabiegu usunięcia ósemki należy robić okłady lodowe, które zmniejszą opuchliznę na twarzy. Trzeba również pamiętać o tym, że przez pierwsze 24 godziny nie jest wskazane palenie, picie przez słomkę, wydmuchiwanie nosa, obfite płukanie ust, aktywność fizyczna, a także pochylanie głowy w dół. Te czynności mogą doprowadzić do wypadnięcia skrzepu z zębodołu, a to powoduje utrudnione gojenie rany.

Tak. Brak nawet pojedynczego zęba w perspektywie długoterminowej przyczynia się do poważnych problemów zdrowotnych. Zęby zaczynają się przesuwać w niekontrolowany sposób (pochylają się w kierunku brakującego zęba), w miejscu luki zanika kość, wada zgryzu pogłębia się, zmieniając rysy twarzy. Siły nacisku w trakcie żucia są rozłożone nierównomiernie, co powoduje nadmierne ścieranie się szkliwa, zwiększa ryzyko uszkodzeń i mikropęknięć zębów. Pojawiają się problemy ze stawami skroniowo-żuchwowymi, a w konsekwencji często nawracający ból głowy. To wystarczające argumenty, by w trosce o swoje zdrowie, dobre samopoczucie i wygląd, uzupełniać każdą lukę w uśmiechu. Najlepszym rozwiązaniem jest implant zębowy. Jako alternatywę możemy zaproponować most porcelanowy.

Kiretaż stosujemy w leczeniu chorób przyzębia. To zabieg oczyszczania patologicznie pogłębionych kieszonek dziąsłowych, w których przez zaleganie resztek pokarmowych, złuszczającego się nabłonka i rozwój drobnoustrojów, doszło do stanu zapalnego. W trakcie kiretażu usuwamy kamień nazębny i ziarninę zapalną z kieszonek. Kiretaż zamknięty nie wymaga nacięcia dziąsła, otwarty już tak (dotyczy kieszonek dziąsłowych, które przekroczyły 5mm).

Wędzidełko języka podcina się, gdy język przyrasta do dna jamy ustnej, pojawiają się trudności w jedzeniu lub z zalecenia logopedy (brak poprawy wady wymowy). Wędzidełko wargi górnej (łączące wewnętrzną stronę górnej wargi z dziąsłem szczęki w okolicy jedynek) podcina się, gdy jest zbyt krótkie i za mocno wrośnięte w dziąsła, przez co przyczynia się do diastemy (szpary) między jedynkami. Wędzidełko wargi dolnej podcina się, gdy jest za krótkie, utrudniając prawidłową higienę jamy ustnej, lub zbyt długie – odsłania szyjki zębowe, przyczyniając się do rozchwiania zębów. Zabiegi podcięcia wędzidełka wargi dolnej wykonuje się u osób dorosłych oraz dzieci po wyrżnięciu zębów stałych.

Nasi specjaliści od chirurgii stomatologicznej:

Bartłomiej Borowski

Lekarz stomatolog

specjalista chirurgii
szczękowo–twarzowej
chirurgia, implanty

Paweł Batkowski

Lekarz stomatolog

stomatologia zachowawcza, chirurgia