kontakt@royaldental.katowice.pl
Pon.- Pt. 8:00–20:00

Opieka

Od konsultacji do wymarzonego uśmiechu

Odmieniony uśmiech może odmienić życie. Zamiast powodu do kompleksów, być powodem do dumy. Dodać urody i pewności siebie. Jednak, by do tego doszło, trzeba zrobić pierwszy krok – zaplanować konsultację w gabinecie stomatologicznym.

Co dalej? Przeczytaj, jak przebiega proces leczenia w Royal Dental Katowice – od pierwszej wizyty do wymarzonego uśmiechu.

Proces leczenia

1

Podczas konsultacji lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny oraz zdiagnozuje stan uzębienia, korzystając z nowoczesnych narzędzi, takich jak skaner wewnątrzustny iTero Element 5D, który umożliwia wykrycie próchnicy w bardzo wczesnym stadium rozwoju, niewidocznym gołym okiem.

2

Wykonasz na miejscu, w naszej pracowni radiologicznej. Zdjęcie pantomograficzne, zwane potocznie panoramicznym, to obraz RTG zębów, kości szczęki, żuchwy, stawów skroniowo-żuchwowych oraz zatok szczękowych. Umożliwi dokładną ocenę kondycji uzębienia oraz ujawni ewentualne, patologiczne zmiany, niedostrzegalne w badaniu klinicznym.

3

Na podstawie zebranych informacji oraz dokumentacji medycznej, lekarz, często w konsylium lekarskim z innymi specjalistami, przeanalizuje Twój przypadek. Jeśli to konieczne, zaleci przeprowadzenie rozszerzonej diagnostyki, np. TK głowy. Na tym etapie zarekomendujemy Ci konkretne rozwiązania i przedstawimy kosztorys, Ty z kolei podejmiesz decyzję o leczeniu.

4

Każdy mechanik wie, że nawet najlepsza maszyna, niewłaściwie serwisowana, długo nie pojeździ. Podobnie jest z uśmiechem – by służył jak najdłużej, trzeba regularnie i prawidłowo o niego dbać. Dlatego obejmiemy Cię opieką dyplomowanej higienistki, a leczenie poprzedzimy profesjonalną higienizacją z użyciem mistrzowskiego sprzętu AIRFLOW® Prophylaxis Master.

5

Precyzyjnie opracowany plan leczenia będziemy realizować aż do momentu osiągnięcia przewidywanego efektu – Twojego wymarzonego uśmiechu, z którym opuścisz klinikę. Pamiętaj jednak, że żadna wizyta w gabinecie stomatologicznym nie powinna być tą ostatnią – widzimy się na kontroli! 🙂

Praca zespołowa

W drodze do wymarzonego uśmiechu będą Cię wspierać nasi eksperci (lekarze, asystentki i higienistki). Dzięki doświadczeniu i kompetencjom zespołu oraz bogatemu zapleczu technologicznemu, potrafimy pomóc nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Opiekun pacjenta ortodontycznego

Rozpoczynając leczenie ortodontyczne w Royal Dental Katowice, otrzymujesz bezpośredni, bieżący kontakt do Opiekuna Pacjenta Ortodontycznego.

To osoba doskonale obeznana w temacie Invisalign, która odpowie Ci na wszystkie pytania, związane z leczeniem nakładkowym. Jeśli w trakcie kontroli w gabinecie zapomnisz zapytać o coś lekarza, nie czekaj na kolejną wizytę, dzwoń śmiało do Opiekuna. W naszej klinice tę rolę pełnią: Agata Zabraniak oraz Wioleta Jastrzębska.

Agata Zabraniak

518 636 587

Wioleta Jastrzębska

518 640 461