kontakt@royaldental.katowice.pl
Pon.- Pt. 8:00–20:00

Protetyka stomatologiczna

Uśmiechaj się swobodnie!

Protetyka Katowice

Ukruszony lub złamany ząb? Brak zęba, kilku zębów, bezzębie? Protetyka stomatologiczna umożliwia estetyczną poprawę, odbudowę i rekonstrukcję uzębienia, utraconego w części lub w całości. Przywraca piękny wygląd i chroni przed poważnymi problemami zdrowotnymi, odtwarzając prawidłowe funkcje jamy ustnej (mowa / żucie) oraz poprawiając jakość życia pacjenta.

W Royal Dental Katowice dobierzemy rozwiązanie protetyczne – korony, mosty, licówki, protezy – indywidualnie, w zależności od Twoich potrzeb i oczekiwań, tak byś mógł ponownie cieszyć się pięknym uśmiechem!

Odzyskaj komfort życia, uchroń się przed poważnymi problemami ze zdrowiem.

W naszych gabinetach stosujemy rozwiązania protetyczne takie jak:

Licówki porcelanowe

Z zachwytem patrzysz na uśmiechy gwiazd filmowych i celebrytów? To raczej nie natura, a… licówki porcelanowe! To cienkie płatki porcelany przyklejane do powierzchni zębów, dzięki którym możemy błyskawicznie stworzyć uśmiech, o jakim marzysz.

Protezy zębowe Katowice
Centrum medyczne
Protezy zebowe Katowice
Protetyka Katowice

Odbudowa kompozytowa - alternatywy dla licówek

Flow injection

Nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych licówek jest flow injection. W oparciu o cyfrowy model uzębienia lub tradycyjne wyciski protetyczne, projektujemy wygląd przyszłego uśmiechu. Następnie za pomocą specjalnej szyny, aplikujemy materiał kompozytowy na powierzchnię zęba, którego kolor, kształt czy wielkość chcemy zmienić.

Efekt, choć mniej długotrwały niż w przypadku licówek porcelanowych, jest widoczny od razu. Flow injection nie wymaga szlifowania naturalnych zębów. Zabieg jest całkowicie bezbolesny (bez konieczności podawania znieczulenia).

Protezy zebowe Katowice
Protetyka Katowice

Bonding

Bonding zębów, podobnie jak flow injection, to bezbolesna, nieinwazyjna (niewymagająca szlifowania) odbudowa z wykorzystaniem żywic kompozytowych. Tu jednak korekcję wykonujemy od razu, bezpośrednio na zębach. Kompozyt, jako materiał niezwykle elastyczny, możemy wymodelować według uznania tak, by był zgodny z oczekiwaniami pacjenta i usuwał wizualne defekty uśmiechu, np. ukruszenia, przebarwienia czy diastemę.

Wkłady i nakłady koronowe (inlay / onlay)

Implanty zębowe Katowice

Odbudowa kompozytowa to szybkie i dobre rozwiązanie przy niewielkich ubytkach. Jednak w przypadku zaawansowanych zmian próchnicowych rekomendujemy innowacyjną alternatywę dla tradycyjnych plomb – tzw. plomby ceramiczne lub inaczej: wkłady i nakłady protetyczne / koronowe (ang. inlay i onlay).

Zalety wkładów i nakładów koronowych:

Wkłady inlay stosujemy na duże powierzchnie, które żują pokarm. To wypełnienie musi przynajmniej w dwóch miejscach stykać się z naturalną koroną zęba. Nakłady onlay wykorzystujemy w momencie, gdy część koronowa jest bardzo osłabiona. Wówczas nie tylko odtwarzamy powierzchnię żującą zęba, ale również jego guzki czy boczne ściany.

Protetyka Katowice

Plomby ceramiczne możemy wykonać w ramach zaledwie dwóch wizyt:

Implanty zębowe Katowice
Protetyka Katowice
Pracownia protetyczna Katowice

Korony pełnoceramiczne

Pracownia protetyczna Katowice

Pełnoceramiczne (porcelanowe) korony stomatologiczne stosujemy w przypadku zaawansowanych zniszczeń zęba lub, by poprawić wygląd uśmiechu, gdy na licówki (ze względu na wielkość wypełnień) jest już za późno. Korona obejmuje cały ząb, dzięki czemu zabezpiecza go przed wszelkimi uszkodzeniami, w tym pęknięciami czy złamaniem, odtwarza naturalne funkcje i gwarantuje wysoką estetykę. Precyzyjnie wykonana i pielęgnowana w ramach higieny jamy ustnej, może służyć przez długie lata.

Korony porcelanowe są również ostatecznym uzupełnieniem protetycznym w wypadku wstawiania implantu.

Zalety koron porcelanowych:

Mosty protetyczne

Dentysta

Mosty to korony osadzone na zębach filarowych lub implantach. Wyglądają jak połączenie kilku koron. Nie odróżniają się od zębów własnych i dobrze odtwarzają ich funkcje, wypełniając braki w uzębieniu.

Most protetyczny to rozwiązanie wygodniejsze w codziennym użytkowaniu niż proteza ruchoma, jednak jego założenie wymaga oszlifowania zębów, na których zostanie osadzony. W przypadku większych braków zębowych, możemy wesprzeć go na implantach.

Podobnie, jak w przypadku pojedynczych koron porcelanowych, mosty precyzyjnie dopasowujemy do warunków anatomicznych i oczekiwań pacjenta.

Dentysta
Stomatologia protetyczna
Stomatolog

Protezy zębowe

Stomatologia protetyczna

Proteza zębowa, przy uwzględnieniu indywidualnej budowy jamy ustnej pacjenta, uzupełnia wszystkie braki zębowe. Poprawia estetykę twarzy, opóźnia proces starzenia się skóry, przywraca uśmiech oraz odtwarza funkcje utraconych zębów. Wyróżniamy protezy ruchome (inaczej zdejmowane, takie jak: osiadające, szkieletowe czy teleskopowe) oraz stałe (mocowane na implantach).

Stomatolog

Protetyka - przed i po

Monika
Most pełnoceramiczny na cyrkonie 12-22

przed

po

Marek
mosty metalowo-porcelanowe 13-15 oraz 24-26

przed

po

Dlaczego protetyka w Royal Dental Katowice?

W przypadku rozwiązań protetycznych ważny jest nie tylko zastosowany materiał. Duże znaczenie mają również wykorzystywane w planowaniu i wdrażaniu planu leczenia technologie, jak również doświadczenie i umiejętności lekarza.

Dlaczego warto odwiedzić nasze gabinety?

Jak wygląda leczenie?

1

2

3

4

Cennik protetyki w Royal Dental

 • PROJEKTOWANIE UŚMIECHU 2 000 zł

  Mockup przednich zębów

 • PROTEZA STABILIZOWANA NA 2 IMPLANTACH 6 000 zł
 • PROTEZA OPTIMUM 1 800 zł
 • PROTEZA SZKIELETOWA 2 750 zł

  Złożona z elementów metalowych pokrytych akrylem. Mocowana do pozostałych zębów za pomocą specjalnych zatrzasków.

 • PROTEZA ACETALOWA 2 850 zł

  Wykonana z termoplastycznego materiału. Opracowana dla osób, które nie mogą stosować innych rodzajów protez.

 • PROTEZA HYBRYDOWA 2 100 zł

  Połączenie protezy szkieletowej oraz protezy acetalowej.

 • PROTEZA NATYCHMIASTOWA 2 100 zł

  Mocowana w znieczuleniu, natychmiast po wyrwaniu jednego lub kilku zębów, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu związanego z utratą uzębienia.

 • MIKROPROTEZA 1 000 zł

  1-3 zęby

 • ZATRZASK DO PROTEZY 1 000 zł
 • BEZPOŚREDNI NAKŁAD KOMPOZYTOWY 1 000 zł
 • DEPROGRAMATOR 1 200 zł

FAQ – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

W większości przypadków są to cztery wizyty – konsultacja, wyciski pobrane cyfrowo bądź metodą tradycyjną, przymiarka pracy protetycznej, aż do jej oddania).

Tak, jednak korzystając z nowoczesnych narzędzi staramy się ograniczyć szlifowanie na tyle, na ile to możliwe.

Tak, ale na plus! Proteza korzystnie wpływa na rysy twarzy – skóra jest bardziej napięta, policzki uniesione, usta delikatnie uwydatnione. Proteza odejmuje lat i spowalnia proces starzenia się.

Z doświadczeń pacjentów wynika, że jest ona bardziej wygodna niż proteza akrylowa, jednak mniej wygodna niż korony czy mosty.

Nasi specjaliści od protetyki

Katarzyna Stanek–Dombrowska

Lekarz stomatolog

protetyka, licówki, korony, mosty

Krystian Szwarc

Lekarz stomatolog

leczenie kanałowe w mikroskopie, stomatologia estetyczna, flow injection, odbudowy zębów

Agnieszka Słota

Lekarz stomatolog

leczenie kanałowe w mikroskopie, stomatologia zachowawcza,
odbudowa estetyczna