kontakt@royaldental.katowice.pl
Pon.- Pt. 8:00–20:00

Wybielanie zebów

Marzysz o pięknym, białym uśmiechu? Jesteś w dobrym miejscu! W Royal Dental Katowice stosujemy sprawdzone i najchętniej wybierane przez pacjentów metody wybielania zębów: wybielanie laserowe, wybielanie nakładkowe oraz opcję łączoną – Power White. Każdą z nich poprzedza konsultacja, podczas której poznajemy oczekiwania pacjenta oraz diagnozujemy kondycję jamy ustnej, by zarekomendować najlepsze rozwiązanie.

Białe idealne zęby już dziś!

Wybielanie laserowe zębów

Wybielanie laserowe to procedura jednoseansowa, co oznacza, że już podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym, możemy rozjaśnić uśmiech nawet o kilka odcieni. Zabieg trwa od 1,5 do 2 godzin. Na zęby aplikujemy preparat, który pod wpływem działania lasera stopniowo i bezboleśnie wybiela zęby.
Laser jest bezpieczny dla szkliwa, co więcej, chroni jego strukturę, zapobiegając utracie związków mineralnych. Dzięki minimalizacji kontaktu preparatu wybielającego z tkankami miękkimi, znacznie redukujemy ryzyko nadwrażliwości pozabiegowej. Efekt wybielania laserowego utrzymuje się przez wiele miesięcy.
Wybielanie zębów Katowice
Wybielanie zębów Katowice

Wybielanie nakładkowe zębów

Wybielanie nakładkowe polega na stosowaniu nakładek w domu, samodzielnie przez pacjenta.
wybielanie-zebow (1)

Krok 1

Na podstawie modelu Twojego uzębienia, projektujemy indywidualne szyny/nakładki.
wybielanie-zebow (3)

Krok 2

Odbierasz nakładki wraz ze środkiem wybielającym w określonym stężeniu.
wybielanie-zebow (2)

Krok 3

Nakładki stosujesz na noc – wystarczy, że zaaplikujesz do nich żel, a następnie nałożysz na łuki zębowe – według zaleceń lekarza, aż do osiągnięcia oczekiwanego efektu. Najczęściej przez ok. dwa tygodnie.

Wybielanie zębów Power White

By szybko i bezpiecznie uzyskać efekt, jakiego oczekuje pacjent, często rekomendujemy wybielanie Power White, czyli łączymy wybielanie laserowe z nakładkowym. Zaczynamy od wizyty z zastosowaniem lasera, a następnie przez kilka kolejnych dni do dwóch tygodni po niej rekomendujemy zakładanie nakładek z żelem wybielającym.

Wybielanie - o czym warto wiedzieć?

Wybielanie zębów - przed i po

Wybielanie nakładkowe. Bonding 11,12,13,21,22.

przed

po

Wybielanie nakładkowe. Bonding 11,12,13,14,21,22,23,24.

przed

po

Wybielanie zębów w Royal Dental Katowice

Ile kosztuje wybielanie zębów? By dowiedzieć się, ile kosztuje wybielanie zębów w Royal Dental Katowice, zajrzyj do aktualnego cennika.

FAQ – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

By skutecznie, a zarazem bezpiecznie wybielić zęby, odwiedź gabinet stomatologiczny. Wybielanie na własną rękę metodami, o których dowiedzieliśmy się z Internetu może okazać się bolesne, doprowadzić do stanów zapalnych, nadwrażliwości zębów i dziąseł, oraz nieodwracalnie uszkodzić szkliwo – uzyskany efekt będzie chwilowy, a szkody jakie sobie wyrządziliśmy długoterminowe.
Tak, higienizacja rozjaśnia uśmiech, jednak w różnym stopniu – to kwestia indywidualna, mocno uzależniona od ilości osadu i kamienia nazębnego.
Po wybielaniu zębów należy stosować według zaleceń lekarza lub higienistki tzw. białą dietę, a więc unikać barwiących pokarmów (np. czerwonych owoców i warzyw czy przypraw takich jak curry) oraz napojów (np. czerwonego wina, mocnej herbaty).
Wybielanie zębów jest bezpieczne, jeśli zostanie przeprowadzone pod kontrolą lekarza lub wykwalifikowanej higienistki. Szkodliwe mogą być stosowane na własną rękę, domowe sposoby na rozjaśnienie uśmiechu, które prowadzą do długoterminowej nadwrażliwości zębów i dziąseł, a często również do nieodwracalnych uszkodzeń szkliwa.
Wszystko zależy od wybranej metody wybielania oraz indywidualnych uwarunkowań. W przypadku wybielania laserowego, by uzyskać efekt zadowalający pacjenta często wystarcza jedna ok. dwugodzinna wizyta w gabinecie. Wybielanie nakładkowe trwa najczęściej 10 dni (z możliwością przedłużenia).