Endodoncja

Dlaczego tak ważne jest, aby leczenie kanałowe było przeprowadzane w bardzo dokładny i staranny sposób?

Endodoncja to dziedzina, która jest przysłowiową ostatnią deską ratunku. Przychodzi z pomocą wtedy, kiedy próchnica spowodowała już znaczne uszkodzenie tkanki zęba i zwykłe wypełnienie, czyli plomba, to za mało. Dobrze przeprowadzone leczenie endodontyczne, czyli kanałowe może zapewnić, że nasz własny ząb będzie mógł spełniać swoje zadanie przez wiele, wiele lat i uratuje nas przed jego bezpowrotnym usunięciem.

Bezboleśnie, w pełni komfortowo, precyzyjnie, skutecznie i z gwarancją – tak wygląda leczenie kanałowe w Royal Dental.

Kiedy powinniśmy zdecydować się na leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe nazywane też często przewodowym stosuje się w sytuacji, gdy ząb:

Leczenie kanałowe wykonuje się również w sytuacjach, gdy:

Jak wiadomo nie ma nic lepszego niż własny, naturalny uśmiech. Zawsze warto dołożyć wszelkich starań, żeby go uratować. Zadaniem leczenia kanałowego jest to, aby zabezpieczyć ząb i spowodować, że będzie on normalnie funkcjonować w jamie ustnej. Leczenie kanałowe zęba często jest ostatnią szansą na uratowanie go przed usunięciem.

Leczenie endodontyczne w Royal Dental w Katowicach to same korzyści dla Pacjenta.

Dzięki takiemu rozwiązaniu:

Do prawidłowo przeprowadzonego leczenia kanałowego potrzebna jest przede wszystkim precyzja i dokładność, którą uzyskujemy dzięki mikroskopom wykorzystywanym w naszej codziennej pracy. Oprócz tego do dyspozycji mamy mikromotor z zaawansowaną technologią OTR umożliwiający usunięcie bakterii, a także nieodwracalnie chorych nerwów. Gwarantuje to odtworzenie naturalnej morfologii zęba, maksymalną szczelność i trwałość, a co za tym idzie – skuteczność oraz bezpieczeństwo przy przeprowadzeniu zabiegu.

Leczymy w zabezpieczeniu koferdamu – jest to specjalna guma zakładana na ząb, dzięki której ogranicza się dostęp śliny do leczonego zęba. Gwarantuje ona 100% skuteczność zachowania sterylności pola zabiegowego, co jest szczególnie ważne przy leczeniu kanałowym.

Do dokładnego pomiaru długości roboczej kanału stosowany jest Endometr, cyfrowy aparat pantomograficzny „Morita” oraz nowoczesny system maszynowy VDW.

Przy wypełnianiu kanału decydujemy się na termiczną gutaperkę, która wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i nie przebarwia zębów, dlatego jest to najlepsze rozwiązanie na wypełnienie zęba.

Jesteśmy tak pewni swoich umiejętności, że dajemy naszym Pacjentom dożywotnią gwarancję!

Jak wygląda leczenie?

W Royal Dental zabieg endodoncji, czyli leczenia kanałowego, może być przeprowadzone już na pierwszej wizycie! W ramach procesu leczenia, przechodzimy przez poszczególne etapy:

1

2

3

5

6

7

8

9

Cennik Royal Dental

FAQ – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Leczenie kanałowe jest przeprowadzane bezboleśnie i bezstresowo. Dzisiejsze nowoczesne środki dają możliwość znieczulenia miejscowego, dzięki któremu Pacjent przejdzie bez bólu i stresu cały zabieg.

Wskazaniem do leczenia kanałowego jest mocno zaawansowana próchnica. Chory ząb jest w takim stanie, że przed jego usunięciem może uratować tylko leczenie kanałowe.

W Royal Dental Katowice TAK! Dzięki pracowni RTG na miejscu oraz zastosowaniu mikroskopu, z powodzeniem przeprowadzamy bezbolesne leczenie kanałowe w ramach jednej wizyty, która często jest też tą pierwszą.

Nasi specjaliści od endodoncji

Ilona Tarnawska

Lekarz stomatolog

leczenie kanałowe w mikroskopie, stomatologia zachowawcza

Krystian Szwarc

Lekarz stomatolog

leczenie kanałowe w mikroskopie, stomatologia estetyczna, flow injection, odbudowy zębów

Agnieszka Słota

Lekarz stomatolog

leczenie kanałowe w mikroskopie, stomatologia zachowawcza,
odbudowa estetyczna

Izabela Skórczyńska

Lekarz dentysta

leczenie kanałowe w mikroskopie