kontakt@royaldental.katowice.pl
Pon.- Pt. 8:00–20:00

Leczenie kanałowe (endodoncja)

Leczenie kanałowe na jednej wizycie

Gdy pacjent trafia do nas z bólem, najczęściej okazuje się, że konieczne jest leczenie kanałowe. Tkanki są tak uszkodzone, że zwykłe wypełnienie (plomba) nie wystarczy, by uratować ząb przed ekstrakcją (usunięciem). Wówczas na ratunek przybywa endodonta.

Lekarz stomatolog otwiera ząb, usuwa z jego komory i kanałów chorobowo zmienioną miazgę, dokładnie dezynfekuje wnętrze, a następnie wypełnia kanały substancją o naturalnym pochodzeniu, która je uszczelnia i zapobiega rozwojowi bakterii. Tak opracowany ząb może służyć z powodzeniem przez lata. Leczenie jest bezbolesne, precyzyjne i skuteczne. Co więcej, dzięki pracy pod mikroskopem możemy je zamknąć w ramach jednej wizyty!

Leczenie kanałowe pod mikroskopem –
bezboleśnie, precyzyjnie, skutecznie!

Kiedy leczenie kanałowe zęba?

Endodoncja Katowice

Wskazaniem do leczenia endodontycznego, zwanego również przewodowym lub kanałowym, jest sytuacja, w której ząb:

Leczenie kanałowe to możliwość ocalenia chorego zęba przed usunięciem – warto o to walczyć, bo nie ma nic lepszego niż własny, naturalny uśmiech.

Dlaczego leczenie kanałowe w Katowicach w Royal Dental?

Leczenie kanałowe bez wsparcia mikroskopu to często nie jedna, a kilka wizyt w gabinecie stomatologicznym. To mniejsza precyzja, zwiększone ryzyko zakażenia mikroorganizmami i rozwoju próchnicy wtórnej. To pozorna oszczędność, gdy okazuje się, że niezbędne jest ponowne leczenie. Dlatego w Royal Dental Katowice rekomendujemy leczenie endodoncję mikroskopową.

Co zyskasz, jeśli zdecydujesz się na endodoncję właśnie u nas?

Endodonta Katowice

Endodoncja pod mikroskopem

Trudno o nowoczesną stomatologię bez zaawansowanych technologii. Mikroskopy zapewniają nam maksymalną precyzję i skuteczne leczenie kanałowe. Za pomocą mikromotorów z technologią OTR skutecznie usuwamy bakterie i nieodwracalnie chore nerwy zęba. W dokładnym pomiarze długości kanałów zębowych wspiera nas endometr, cyfrowy aparat pantomograficzny oraz nowoczesny system maszynowy VDW. Korzystamy z termicznej gutaperki, która ma działanie antybakteryjne i nie przebarwia zębów, jednocześnie gwarantując szczelność wypełnienia.

Ząb opracowujemy używając koferdamu – to arkusz silikonowej bądź lateksowej gumy, który nakładamy na metalową ramkę, a następnie specjalnymi klamrami mocujemy w jamie ustnej. Koferdam nie utrudnia pacjentowi oddychania, za to umożliwia nam precyzyjną pracę (chroniąc pole zabiegowe przed wilgocią i poprawiając widoczność), chroni tkanki miękkie przed uszkodzeniami oraz zmniejsza ryzyko infekcji i powikłań.

Pewni możliwości naszego sprzętu, jak i umiejętności lekarzy, na leczenie kanałowe, jeśli wykonasz u nas również koronę leczonego zęba, udzielimy Ci dożywotniej gwarancji.

Przebieg leczenia endodontycznego

Jeśli leczenie kanałowe okaże się niezbędne w Twoim przypadku, możemy je w całości przeprowadzić w ramach pierwszej (jednej) wizyty, która przebiega tak:

1

2

3

4

5

6

7

8

Cennik leczenia endodontycznego w Royal Dental

 • LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM
 • 1 kanał 1 100 zł
 • 2 kanały 1 500 zł
 • 3 kanały 1 900 zł
 • 4 kanały 2 100 zł
 • Każdy kolejny dodatkowy kanał 300 zł
 • REENDO
 • 1 kanał 1 500 zł
 • 2 kanały 1 900 zł
 • 3 kanały 2 100 zł
 • 4 kanały 2 300 zł
 • USUNIĘCIE ZŁAMANEGO NARZĘDZIA 350 zł
 • LECZENIE NIEDROŻNEGO KANAŁU 350 zł
 • WZMOCNIENIE ZĘBA WKŁADEM Z WŁÓKNA SZKLANEGO 500 zł

  Zęby wzmocnione wkładem z włókna szklanego są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Kolor zęba pozostaje naturalny.

 • OPATRUNEK 200 zł

Pełny cennik Royal Dental

Leczenie kanałowe – najczęściej zadawane pytania

Znieczulenie komputerowe, nowoczesny sprzęt oraz doświadczenie i umiejętności naszych endodontów sprawiają, że leczenie w Royal Dental Katowice jest bezbolesne. Dla rozładowania stresu możemy również zaproponować leczenie z gazem rozweselającym.

Wskazaniem do leczenia kanałowego jest mocno zaawansowana próchnica. Chory ząb jest w takim stanie, że przed jego usunięciem może uratować tylko leczenie kanałowe.

Przede wszystkim precyzją i skutecznością. Leczenie kanałowe bez mikroskopu jest często pozorną oszczędnością. Ze względu na anatomię zębów, lekarz może nie wypełnić kanału do końca, to z kolei skutkuje najczęściej koniecznością powtórnego leczenia, kolejnymi wydatkami i straconym czasem.

W Royal Dental Katowice TAK! Dzięki pracowni RTG na miejscu oraz zastosowaniu mikroskopu, z powodzeniem przeprowadzamy precyzyjne leczenie kanałowe w ramach jednej wizyty, która często jest też tą pierwszą.

Nasi specjaliści od endodoncji

Ilona Tarnawska

Lekarz stomatolog

leczenie kanałowe w mikroskopie, stomatologia zachowawcza

Krystian Szwarc

Lekarz stomatolog

leczenie kanałowe w mikroskopie, stomatologia estetyczna, flow injection, odbudowy zębów

Agnieszka Słota

Lekarz stomatolog

leczenie kanałowe w mikroskopie, stomatologia zachowawcza,
odbudowa estetyczna