kontakt@royaldental.katowice.pl
Pon.- Pt. 8:00–20:00

Ortodoncja

Wiotczejąca skóra twarzy? Częste migreny? Ból kręgosłupa?

Ortodonta Katowice

Przyczyną może być nieleczona wada zgryzu, która poza rosnącymi problemami z żuciem i mową, może prowadzić do przyspieszenia procesu starzenia się skóry, dolegliwości bólowych zlokalizowanych również poza jamą ustną, oraz zwiększać ryzyko poważnych konsekwencji zdrowotnych, z udarem i zawałem serca włącznie.

Przeszkoda do pokonania

Krzywy zgryz odbiera nie tylko zdrowie, ale i pewność siebie. Staje się kompleksem, który w dzieciństwie utrudnia nawiązywanie prawidłowych relacji z rówieśnikami, a w dorosłości utrudnia odnoszenie sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Jednak tę przeszkodę można pokonać, decydując się na leczenie ortodontyczne, które dziś jest znacznie bardziej komfortowe, skuteczniejsze i szybsze niż kiedyś.

Uśmiechaj się swobodnie, bez kompleksów!

Nowoczesna ortodoncja dla dzieci i dorosłych

Ortodoncja w Katowicach
Nowoczesna ortodoncja to nie tylko nowoczesne technologie, to również eksperci z holistycznym podejściem, którzy potrafią wykorzystać potencjał tkwiący w narzędziach oraz dobrać leczenie do uwarunkowań medycznych, potrzeb i oczekiwań konkretnego pacjenta.
To ortodoncja, która wymyka się ramom wiekowym, gdy z powodzeniem leczymy wady zgryzu zarówno u dzieci powyżej 7 roku życia, jak i osób w wieku 60+. To coraz bardziej świadomi pacjenci i lekarze, którzy zdają sobie sprawę z tego, że sztuką jest nie tylko prostowanie zębów, ale i długoterminowe utrzymanie efektów leczenia – te z kolei, to nie tylko piękny uśmiech.
Poszukujesz sprawdzonego ortodonty? Poznaj naszych ekspertów!

Dlaczego leczenie ortodontyczne w Katowicach?

Korzyści z leczenia ortodontycznego to:

Aparat ortodontyczny w Katowicach
Ortodonci Katowice

Cyfrowa ortodoncja

jesteśmy ekspertami w ortodoncji cyfrowej – wysokie kompetencje przeplatają się u nas z bogatym zapleczem technologicznym. Podczas konsultacji przedstawimy Ci komputerową symulację leczenia na ekranie monitora.

Ortodonta Katowice

Ponad 2000 metamorfoz

mamy doświadczenie w korekcji wad zgryzu zarówno u dorosłych, jak i dzieci – nim podejmiesz decyzję o leczeniu, możesz zobaczyć spektakularne metamorfozy naszych pacjentów.

Leczenie ortodontyczne

Diamentowy partner Invisalign®

jesteśmy Diamentowym Partnerem Invisalign®, zajmujemy pierwsze miejsce w Polsce pod względem liczby pacjentów leczonych metodą nakładkową, a doktor Aleksander Tarnawski widnieje na liście TOP100 lekarzy Invisalign® w całej Europie.

Leczenie ortodontyczne w Katowicach

Skuteczne i krótkie leczenie ortodontyczne

Royal Dental to klinika ortodontyczna w Katowicach. Zapewniamy skuteczne, komfortowe, maksymalnie krótkie, bezpieczne dla zębów i dziąseł leczenie ortodontyczne.
Ortodonta w Katowicach

Polecają nas

nasi pacjenci polecają nas znajomym – Ty też będziesz! Tymczasem poznaj rekomendacje osób, które przeszły korekcję wady zgryzu w naszej klinice. 

Ortodonta

Dental Monitoring

Dental Monitoring to rewolucyjna, a zarazem prosta aplikacja, dzięki której ograniczysz wizyty w gabinecie  i skrócisz czas leczenia ortodontycznego bezpiecznie i bez szkody dla efektów.

Ortodonta Katowice

Profesjonalizm i empatia

ważne są nie tylko kompetencje, ale i ludzkie podejście – profesjonalizm stawiamy na równi z empatią.

Dofinansowanie do leczenia ortodontycznego

Dogodne możliwości finansowania

oferujemy wewnętrzny system ratalny 0%, Mediraty oraz możliwość finansowania z Santander Bank Polska. O szczegóły zapytaj stomatologa prowadzącego bądź rejestrację.

Leczenie ortodontyczne Katowice

Indywidualne i kompleksowe podejście

dopasujemy metodę prostowania zgryzu do Twoich potrzeb i oczekiwań. Pracując zespołowo, skonsultujemy Twój przypadek z ekspertami z różnych dziedzin stomatologii – implantologiem czy protetykiem, by efektem leczenia był wymarzony uśmiech, którym będziesz cieszyć się przez lata.

Ortodonci

Dostępność i wsparcie

nad postępem Twojego leczenia ortodontycznego będzie czuwać grono ekspertów. W trakcie wizyt kontrolnych odpowiemy na wszystkie pytania, a jeśli zapomnisz o coś zapytać, bez obaw, otrzymasz również bezpośredni kontakt telefoniczny do Opiekuna Pacjenta Ortodontycznego. Zawsze możesz także napisać do nas na Facebooku bądź Instagramie. Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe!

Zrób pierwszy krok ku wymarzonemu uśmiechowi.

Rodzaje aparatów ortodontycznych:

Cennik ortodoncji w Royal Dental

 • WIZYTA KONSULTACYJNA * 250 zł

  Podczas wizyty konsultacyjnej wykonywane są: badanie zgryzu, cyfrowy skan uzębienia, wstępna analiza możliwości leczenia po określeniu potrzeb leczniczych.

  *cena nie obejmuje zdjęć RTG.

 • LECZENIE INVISALIGN 7 000 - 17 900 zł

  Koszt całkowity, łącznie z wizytami

 • APARAT STAŁY SAMOLIGATURUJACY CARIERRE S 4 000 zł
 • APARAT STAŁY SAMOLIGATURUJĄCY DAMON 4 500 zł

  1 łuk

 • APARAT STAŁY SAMOLIGATURUJĄCY DAMON CLEAR 5 000 zł

  1 łuk

 • WIZYTA KONTROLNA APARATU DAMON, CARRIERE 200 zł
 • WYMIANA 1 ŁUKU W APARACIE STAŁYM 100 zł
 • APARAT RUCHOMY 1 000 zł
 • WIZYTA KONTROLNA APARATU RUCHOMEGO 100 zł
 • ZDEJMOWANIE APARATU 400 zł
 • WZNOWIENIE LECZENIA INVISALIGN 1 500 zł

  Po zakończeniu leczenia

 • DODATKOWA KONSULTACJA ORTODONTYCZNA 200 zł

Pełny cennik Royal Dental

Ortodoncja – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Częstotliwość wizyt kontrolnych zależy od indywidualnych uwarunkowań pacjenta, wybranej metody oraz etapu leczenia. W przypadku Invisalign odbywają się najczęściej co 8-10 tygodni, w przypadku aparatu stałego – co 4 tygodnie.

Czas leczenia ortodontycznego zależy od wady zgryzu oraz wybranej metody leczenia. Z reguły trwa od 12 do 24 miesięcy, jednak w trudnych przypadkach może się wydłużyć. Leczenie nakładkowe trwa najkrócej spośród wszystkich metod leczenia ortodontycznego.

Przed leczeniem ortodontycznym należy wyleczyć wszystkie chore zęby oraz przeprowadzić zabieg higienizacji w gabinecie stomatologicznym.
Nosząc stały aparat ortodontyczny, należy szczególnie dbać o codzienną higienę jamy ustnej. Dostęp do powierzchni zębów jest utrudniony przez elementy metalowe i gumki. W aptekach i drogeriach znajdziesz nitki dentystyczne i szczoteczki, które nieco ułatwiają higienę w trakcie leczenia. Warto korzystać także z irygatora. O tym, jak dbać o aparat, opowie ortodonta prowadzący leczenie.

W przypadku leczenia ortodontycznego Invisalign higiena jamy ustnej jest tak samo łatwa, jak przed jego rozpoczęciem. Aparat w formie przezroczystych nakładek wystarczy ściągnąć przed myciem zębów, a następnie założyć z powrotem – co jest proste i trwa kilka sekund. Nakładki ortodontyczne wyczyścisz pod bieżącą, letnią wodą za pomocą szczoteczki do zębów, z której korzystasz na co dzień. Opcjonalnie możesz zastosować kryształki czyszczące Invisalign. Bez względu na codzienną pielęgnację, komplet nakładek wymieniasz na nowy co tydzień bądź dwa, według indywidualnego planu leczenia.
W przypadku aparatu w formie nakładek ortodontycznych możesz jeść to, na co masz ochotę. Bez żadnych ograniczeń. Wystarczy, że przed posiłkiem ściągniesz nakładki z zębów, a po założysz je z powrotem. W przypadku tradycyjnego, metalowego aparatu zaleca się unikać produktów twardych (np. orzechów) oraz mocno klejących się (np. cukierków krówek, toffi) – te pierwsze mogą uszkodzić aparat, te drugie przyczynić się do szybkiego rozwoju próchnicy i nadwrażliwości (trudno je usunąć z zakamarków aparatu). Takich ograniczeń nie masz przy Invisalign.
Aparat ortodontyczny w formie nakładek zakładamy u pacjentów już od 7 roku życia. Nie ma natomiast górnej granicy wiekowej leczenia ortodontycznego – wszystko zależy od ogólnego stanu zdrowia, kondycji uzębienia i jamy ustnej pacjenta oraz zaleceń lekarskich.
W rękach ekspertów nakładki są tak samo skuteczne jak tradycyjne, stałe aparaty ortodontyczne, a zarazem gwarantują zdecydowanie większą wygodę w użytkowaniu i zapewniają dyskrecję (są przezroczyste i właściwie niewidoczne). Nakładki ortodontyczne sprawdzą się szczególnie w przypadku pacjentów, którzy prowadzą aktywny tryb życia, nie lubią ograniczeń (również tych w diecie), cenią sobie możliwość wyboru czy w codziennej pracy muszą zachować nienaganny wygląd. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.
Noszenie aparatu ortodontycznego nie boli, jednak może tymczasowo wywoływać dyskomfort. W przypadku stałego aparatu ma to miejsce tuż po założeniu i po każdej wizycie, podczas której ortodonta reguluje zamki. W przypadku aparatu w formie nakładek dyskomfort może pojawiać się po zmianie kompletu nakładek na nowe. Wymiana nakładek następuje jednak częściej niż regulacja zamków w tradycyjnym aparacie, dlatego nacisk wywierany na zęby jest zdecydowanie mniejszy, a zarazem bezpieczniejszy dla tkanek.
Nie, ortodonta nie wystawia zwolnienia lekarskiego.

W razie potrzeby chirurg dentysta może wystawić L4.

Ortodonci Royal Dental w Katowicach

Lekarz stomatolog

Diamentowy Partner Invisalign, lekarz prowadzący leczenie ortodontyczne

Lekarz stomatolog

lekarz współprowadzący leczenie ortodontyczne

Opiekun pacjenta,
Koordynator rejestracji

Opiekun pacjenta,
Dyplomowana higienistka
stomatologiczna