kontakt@royaldental.katowice.pl
Pon.- Pt. 8:00–20:00

Stomatologia dziecięca

Dobry stomatolog dziecięcy

Dentysta dla dzieci Katowice

Dziecko to pacjent szczególnie wymagający, który od razu i szczerze wyrazi, gdy coś mu nie pasuje. To też pacjent, którego do kolejnej wizyty w gabinecie stomatologicznym nie przekona supernowoczesny sprzęt (który mamy), czy najwyższe kwalifikacje lekarza (też są), jeśli nie polubi dentysty. Dlatego tak ważne jest nie tylko profesjonalne podejście, ale ogromna empatia i umiejętności interpersonalne (to nadal o nas!). 

W zespole Royal Dental Katowice mamy ekspertów, którzy uwielbiają pracę z dziećmi i to właśnie z niej czerpią największą satysfakcję, bo jak twierdzą, „uśmiech dziecka rozpogadza najbardziej pochmurny dzień”. Doskonale znają potrzeby oraz oczekiwania, zarówno małego pacjenta, jak i jego opiekuna. Z nowoczesnymi technologiami i sprzętem u boku, przeprowadzają bezstresowe i bezbolesne leczenie, a przede wszystkim przekonują najmłodszych, że dentystę dziecięcego można lubić!

Stomatologia dziecięca Katowice

Kiedy z dzieckiem do stomatologa?

Pierwszą wizytę w gabinecie stomatologicznym można zaplanować już w drugim półroczu życia malucha – sprawdzimy stan dziąseł, proces ząbkowania i doradzimy, jak dbać o higienę jamy ustnej dziecka. Obowiązkowo odwiedzamy stomatologa dziecięcego, gdy pociecha ma już większość zębów mlecznych lub, gdy w jej uśmiechu coś nas zaniepokoiło (np. pojawiły się odbarwienia).

Dentysta dziecięcy Katowice
Dentysta dziecięcy w Katowicach

Pierwsza wizyta u dentysty

Pierwsze spotkanie dziecka z lekarzem stomatologiem to jak wejście na pole minowe – trzeba stąpać naprawdę ostrożnie, by nie doszło do wybuchu… Lekarz, niczym saper, powinien rozbrajać ładunki negatywnych emocji i starać się nie dopuścić do zdarzenia, które w umyśle dziecka połączyłoby gabinet z czymś nieprzyjemnym.

To dlatego pierwsza wizyta powinna być wizytą adaptacyjną. Najważniejsze jest zapoznanie małego pacjenta z nowym otoczeniem, nawiązanie nici porozumienia, zaciekawienie i przekonanie, że spotkanie z dentystą dla dzieci  może być przygodą, a nie przykrym obowiązkiem.

Dentysta dziecięcy Katowice
Dentysta dziecięcy w Katowicach

Podczas wizyty adaptacyjnej:

Profilaktyka dziecięca​

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Zęby mleczne mają słabszą budowę w porównaniu z zębami stałymi, dlatego są szczególnie narażone na rozwój próchnicy. Co więcej, wszelkie zmiany chorobowe w przypadku mleczaków rozprzestrzeniają się błyskawicznie, często ogarniając wyrzynające się zęby stałe. Zła kondycja mleczaków wpływa negatywnie na rozwój zgryzu, zaburza funkcje mowy i żucia. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, dzięki której można oszczędzić dziecku stresu związanego z inwazyjnym leczeniem, a sobie – niepotrzebnych wydatków.

Profilaktyka zębów u dzieci

Fluoryzacja zębów (lakierowanie)

O fluorze krąży wiele mitów, przez co niektórzy rodzice obawiają się jego stosowania. Niepotrzebnie. Fluor ma dobroczynny wpływ na szkliwo zębów – wszystko zależy od dawki i sposobu aplikacji. Lakierowanie mleczaków jest szczególnie ważne w przypadku najmłodszych pacjentów, którzy dopiero uczą się, jak zachować dokładną, prawidłową higienę jamy ustnej.

Przebieg fluoryzacji zębów:

Leczenie zębów u dzieci Katowice

Lakowanie zębów u dzieci

Lakowanie mleczaków zmniejsza nawet o 80% ryzyko pojawienia się ubytków! Warto je wykonać tuż po wyrznięciu się całej powierzchni żującej. W Royal Dental Katowice to prosty, bezbolesny zabieg.

Przebieg lakowania ząbków:

Profilaktyka zębów u dzieci
Leczenie zębów u dzieci Katowice
Stomatologia dziecięca Katowice
Stomatologia dziecięca Katowice
Stomatolog dziecięcy Katowice

Dentysta dla dzieci w Royal Dental

Mleczaki, mimo że wypadną, należy leczyć!

Stany zapalne, przedwczesne wypadanie mleczaków, próchnica dotykająca dopiero co wyrzynające się zęby stałe, pogłębiająca się wada zgryzu, zaburzenia żucia i mowy… wszystkich tych przykrych konsekwencji można uniknąć, stosując w porę skuteczne leczenie zębów mlecznych.

By wykryć zmiany próchnicowe w jak najwcześniejszym stadium rozwoju, stosujemy skaner wewnątrzustny iTero Element 5D. To bezpieczny, bezbolesny i precyzyjny sposób, by dostrzec próchnicę niewidoczną gołym okiem, również na powierzchniach stycznych zębów. Im wcześniej, tym lepiej – proste, szybkie i bezbolesne leczenie zahamuje poważniejsze zmiany.

Stomatologia dziecięca Katowice
Stomatolog dziecięcy Katowice

Bezbolesne leczenie mleczaków

W Royal Dental w Katowicach znieczulamy i leczymy maluchy bezboleśnie i komfortowo, wykorzystując:

Dla wzmocnienia pozytywnych skojarzeń ze stomatologiem, po zakończonym leczeniu wręczamy dziecku Dyplom Dzielnego Pacjenta oraz upominek.

Zaplanuj wizytę u dentysty dla dzieci!

Pierwsza wizyta u ortodonty

Dentysta dla dzieci Katowice

Pierwsze spotkanie z ortodontą należy zaplanować w 7 roku życia dziecka. W tym wieku możemy już zaplanować i wdrożyć skuteczne leczenie ortodontyczne, bezpieczne dla zębów i dziąseł pociechy.

Dentysta dziecięcy w Katowicach
Dzieci u dentysty

Stomatologia dziecięca w Royal Dental Katowice

Leczenie ortodontyczne dziecka daje szybsze efekty niż w przypadku osoby dorosłej. Zgryz lepiej poddaje się działaniu aparatu ortodontycznego – jest łatwiej, szybciej i skuteczniej. O prostowaniu zębów warto pomyśleć zawczasu, nawet jeśli wada zgryzu nie jest bardzo widoczna – w ten sposób zapobiegniemy jej pogłębianiu się i zmniejszymy prawdopodobieństwo tego, że w przyszłości konieczna będzie ponowna, kosztowniejsza terapia.

Dentysta dziecięcy w Katowicach
Dzieci u dentysty

Aparaty dostosowane do potrzeb dzieci

Nowoczesna technologia i doświadczenie naszych ekspertów to możliwość zastosowania skutecznych, bezpiecznych i dyskretnych nakładek ortodontycznych w leczeniu wad zgryzu u dzieci. Zamiast widocznych i niewygodnych aparatów stałych, wykorzystujemy z powodzeniem Invisalign® First w przypadku najmłodszych pacjentów i Invisalign® Teen u młodzieży.

Nakładki ortodontyczne są:

Najmłodsi i nastoletni pacjenci o Invisalign®:

Ola
Czytaj więcej
Są fajne, bo mogę jeść, co chce.
Michalina
Czytaj więcej
Prosto się je ściąga i zakłada.
Staś
Czytaj więcej
Gdybym sama nie powiedziała, to chyba nikt ze znajomych, by nie zauważył, że mam aparat. Jest ok, bo go właśnie nie widać, za to widać już pierwsze efekty.
Poprzedni
Następny

Jesteśmy Diamentowym Partnerem Invisalign®

Ortodonci Katowice
Stomatolog dziecięcy

W naszych gabinetach przeprowadziliśmy przeszło 2000 metamorfoz uśmiechu z zastosowaniem nakładek ortodontycznych – to najwięcej w całej Polsce!

 

Nasi lekarze to nie tylko doświadczeni eksperci, ale i osoby z ogromnymi pokładami empatii i dobrego humoru. To niezbędne, by efektywnie, a zarazem bezstresowo leczyć małych pacjentów. 

Cennik stomatologii dziecięcej w Royal Dental

 • WIZYTA ADAPTACYJNA 220 zł

  Zapoznanie małego pacjenta z nową sytuacją, miejscem, personelem. W przypadku chęci współpracy dziecka, podejmujemy leczenie (jeśli okaże się konieczne).

 • ZABIEG Z UŻYCIEM GAZU ROZWESELAJĄCEGO
 • Pierwsze 30 min 250 zł
 • Każde kolejne 30 min 250 zł
 • MASECZKA DO GAZU ROZWESELAJĄCEGO 150 zł
 • FLUORYZACJA / LAKIEROWANIE 200 zł

  Zabiegi profilaktyczny zabezpieczający wszystkie zęby przed próchnicą.

 • LAKOWANIE – 1 ZĄB 220 zł

  Lakowanie polega na zakryciu bruzd specjalną substancją, która chroni zęby przed próchnicą.

 • POSZERZONE LAKOWANIE 300 zł

  Lakowanie poprzedzamy mechanicznym przygotowaniem bruzd do wypełnienia substancją chroniącą przed próchnicą. Jest trwalsze od standardowego lakowania.

 • WYPEŁNIENIE ZĘBA MLECZNEGO 400 zł

  Kolorowe wypełnienie

 • WYPEŁNIENIE ZĘBA MLECZNEGO FUJI TRIAGE 400 zł

  Wypełnienie Fuji Trijage z dużą (a jednocześnie bezpieczną) dawką fluoru, chroniące zęby przed próchnicą. Stosujemy je w leczeniu zębów mlecznych oraz do wypełnień tymczasowych.

 • WYPEŁNIENIE ESTETYCZNE ZĘBA STAŁEGO
 • Małe 420 zł
 • Średnie 520 zł
 • Duże 620 zł
 • LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA MLECZNEGO 650 zł
 • AMPUTACJA ZĘBA MLECZNEGO 450 zł
 • USUNIĘCIE ZĘBA MLECZNEGO 350 - 400 zł
 • LASEROWE/CHIRURGICZNE PODCIĘCIE WĘDZIDEŁKA 450 zł

  Zbyt krótkie wędzidełko to wrodzona wada anatomiczna, którą można skorygować bezboleśnie w znieczuleniu. Metodę chirurgiczną stosujemy w sytuacji, gdy podcięcie laserowe jest niemożliwe.

 • PODCIĘCIE WĘDZIDEŁKA 450 zł
 • WIZYTA BEZEFEKTYWNA 220 zł

  Wizyta podczas której, mimo podjętych prób, mały pacjent odmówił współpracy z lekarzem, co uniemożliwiło podjęcie leczenia.

Pełny cennik Royal Dental

Stomatologia dziecięca – najczęściej zadawane pytania

Dziecko obawia się tego, co nieznane i niespodziewane. To naturalne. Zadaniem rodzica jest zaplanować pierwszą wizytę dziecka u stomatologa i odpowiednio to zakomunikować (bez nadmiernych emocji czy straszenia) – można np. opowiedzieć bajkę o bohaterskim dentyście, walczącym z próchnicą. Naszym zadaniem jest oswojenie malucha z nowym otoczeniem i nowymi ludźmi, wprowadzenie w świat stomatologii, zbudowanie relacji, która zaowocuje chęcią współpracy z lekarzem i ponownej wizyty. Jeśli dziecko ma złe wspomnienia z wizyty w innym gabinecie stomatologicznym, nie jest łatwo odbudować jego zaufanie. Co jednak nie znaczy, że to niemożliwe, o czym w Royal Dental Katowice przekonał się już niejeden maluch i niejeden opiekun. Jeśli Twoja pociecha ma traumatyczne doświadczenia, daj nam o tym znać i zaplanuj wizytę adaptacyjną – zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by na nowo polubił dentystę!

Tak. Stan zębów mlecznych wpływa na zgryz oraz kondycję wyrzynających się zębów stałych. Nieleczona próchnica przenosi się na zęby stałe.

Dbamy o jak najlepsze samopoczucie naszych pacjentów. Doświadczenie zespołu, odpowiednie podejście i nowoczesne rozwiązania, dają nam możliwość całkowicie bezstresowej wizyty. Korzystamy z gazu rozweselającego. Zarówno znieczulenie, jak i leczenie są u nas bezbolesne. Znieczulenie komputerowe podajemy bez użycia budzącej strach igły. Komputer dozuje tempo aplikacji środka znieczulającego, dzięki czemu mały pacjent nie odczuwa nieprzyjemnego rozpierania tkanek. W przypadku szczególnie wrażliwych pacjentów lub w przypadku skomplikowanych zabiegów, oferujemy możliwość leczenia w narkozie (znieczulenie ogólne).

Nakładki Invisalign® sprawdzają się w zdecydowanej większości przypadków. By jednak przekonać się, jakie rozwiązanie rekomendujemy w przypadku wady zgryzu u Twojej pociechy, zapraszamy na konsultację ortodontyczną – lekarz zdiagnozuje stan uzębienia dziecka i zaproponuje indywidualny plan leczenia.

Nasi eksperci z zakresu stomatologii dziecięcej:

Małgorzata Fischer

dr nauk medycznych

leczenie dzieci, leczenie w narkozie, sedacja, stomatologia zachowawcza