Ortodoncja dziecięca Katowice
INVISALIGN First
Wczesne leczenie ortodontyczne przebiega w okresie najbardziej intensywnego wzrostu szczęki (od ok. 7 do 9 roku życia), sprzyja prawidłowemu wyrzynaniu się i układaniu w łuku zębów stałych, poprawia symetrię twarzy i zapobiega rozwojowi poważnej wady zgryzu, wymagającej inwazyjnych zabiegów (w tym ingerencji chirurgicznej) w przyszłości.
Aparat INVISALIGN to możliwość cieszenia się pełnią dzieciństwa. Leczenie nakładkami ortodontycznymi jest równie skuteczne, ale bardziej komfortowe niż leczenie tradycyjnym aparatem ruchomym.
Zaufało nam już ponad 2000 pacjentów.
Najwięcej w całej Polsce!
Nakładki ortodontyczne czy aparat ruchomy dla dziecka?
W przypadku tradycyjnego aparatu ruchomego, mały pacjent musi zmierzyć się z nieprzyjemnościami od samego początku. Pobieranie gipsowego wycisku wywołuje odruch wymiotny i zniechęca dziecko do dalszej współpracy. Gdy aparat jest już w użyciu, działa z dużą siłą, co bywa bolesne, często utrudnia wymowę i relacje z rówieśnikami.
Tymczasem INVISALIGN to przygoda! Bezbolesne, cyfrowe skanowanie uśmiechu i komputerowa symulacja leczenia budzą dziecięcą ciekawość i zachęcają do większego zaangażowania.
Nakładki ortodontyczne działają z niezwykłą precyzją, jednak z umiarkowaną siłą. Nie tylko komfortowo i skutecznie korygują ułożenie ząbków, ale i mogą być świetnym gadżetem – wystarczy ozdobić je kolorowymi (a zarazem bezpiecznymi i biokompatybilnymi) naklejkami (Invisalign Stockables).
Aparat INVISALIGN nie utrudnia higieny jamy ustnej i nie wymaga zmiany nawyków żywieniowych. Łatwo zachować jego czystość, zdjąć go, jak i założyć z powrotem – to wszystko dziecinnie proste! 🙂
Metamorzofy naszych Pacjentów
30 tygodni
przed
po
30 tygodni
przed
po
Opinie o ortodoncji dziecięcej
w Royal Dental Katowice
Cennik ortodoncji dziecięcej
Ortodoncja dziecięca – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi
1. W jakim wieku iść z dzieckiem do ortodonty?
Wczesna konsultacja pozwala na szybkie wykrycie problemów, takich jak stłoczenia zębów, nadmierne przerwy między nimi, nieprawidłowe nawyki (np. ssanie kciuka czy oddychanie przez usta), które mogą negatywnie wpływać na rozwój zgryzu. W razie potrzeby ortodonta może zaproponować wczesną interwencję, na przykład zastosowanie aparatu ruchomego, który pomoże skorygować niewielkie wady i zapobiec ich pogłębianiu.