kontakt@royaldental.katowice.pl
Pon.- Pt. 8:00–20:00

Licówki

Licówki porcelanowe to synonim subtelnego, jak i zniewalającego piękna w stomatologii. W pracowni protetycznej Royal Dental Katowice na bazie materiałów jakości premium powstają małe dzieła sztuki.
Wsłuchując się w Twoje oczekiwania, koncentrując się na detalach i korzystając z kunsztu naszych lekarzy, stworzymy uśmiech, który pokochasz!

Hollywood Smile od zaraz!

Licówki Katowice
Licówki są idealną metodą na szybką metamorfozę. Uśmiech przebarwiony, z uszkodzeniami i nierównościami, możemy odmienić za pomocą porcelanowych płatków, zmieniając kolor, kształt, a nawet wielkość poszczególnych zębów. Poza materiałem najwyższej jakości, nie bez znaczenia są tutaj umiejętności i doświadczenie lekarza, który zaproponuje Ci indywidualne rozwiązanie.
Marzysz o naturalnie doskonałym śmiechu? Dobierzemy licówki tak, by każdy był przekonany, że to Twoje własne, naturalnie pięknie zęby. A może liczysz na śnieżną biel? Zaproponujemy odcień, który spełni Twoje oczekiwania.

Co to są licówki?

Licówki to cienkie płatki, porcelanowe lub kompozytowe, przyklejane do przedniej (licowej) powierzchni zębów.

Dzięki licówkom możemy:

Dla kogo licówki?

Licówki to rozwiązanie dla pacjentów, którzy:

licowki (8)

Mają zdrowe zęby, jednak chcieliby poprawić estetykę uśmiechu (przykryć przebarwienia, ukruszenia, zmienić kształt czy rozmiar danego zęba).

licowki (1)

Zakończyli leczenie ortodontyczne i ukruszenia (starcie zębów przez wadę zgryzu), powstałe wcześniej przez nieprawidłowe ułożenie zębów.

licowki (6)

Mają niewielką wadę zgryzu (niewielkie przemieszczenie, wychylenie, rotacja przednich zębów, diastema).

licowki (4)

Marzą o hollywood smile!

Licówki porcelanowe czy licówki kompozytowe?

W naszych gabinetach stosujemy licówki porcelanowe, jako rozwiązanie, które daje najtrwalszy, a zarazem najbardziej spektakularny efekt. Porcelana doskonale imituje naturalne szkliwo i jest znacznie bardziej odporna na uszkodzenia niż kompozyt. Ze względu na swoje atuty jest materiałem droższym – to jednak inwestycja na lata. Licówki kompozytowe inaczej odbijają światło i są mniej odporne na uszkodzenia niż licówki porcelanowe.
Coraz popularniejszą alternatywą dla licówek jest bonding. Już podczas jednej wizyty możemy odbudować ząb zgodnie z oczekiwaniami pacjenta, jednocześnie zachowując prawidłowe funkcje żucia, co wydłuża trwałość tego rozwiązania.

Przebieg leczenia za pomocą licówek

1

Licówki zakładamy na zdrowe lub wyleczone zęby. Zabieg jest nieinwazyjny, bezpieczny i nie powoduje dolegliwości bólowych. O ile wiele gabinetów stawia na szybkość leczenia i zamyka je w dwóch wizytach, o tyle w Royal Dental Katowice spotykamy się z Tobą tak długo aż uzyskamy odcień, kształt, wielkość i dopasowanie licówek, które zadowala Cię w 100%.

2

Na początku poznajemy Twoje oczekiwania i przeprowadzamy diagnostykę uśmiechu. Następnie lekarz szlifuje zęby pod licówki i pobiera wycisk dla protetyka. Zabieg jest bezbolesny, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

3

Kolejny krok to dopasowanie koloru i kształtu. Przymierzamy licówki przygotowane wcześniej przez protetyka i wprowadzamy poprawki. Gdy mamy Twoje idealne, indywidualnie i skrupulatnie przygotowane licówki, przyklejamy je do uprzednio opracowanej, frontowej powierzchni zębów za pomocą specjalnego cementu, który twardnieje pod wpływem naświetlania. Kilka sekund i gotowe! Od teraz możesz cieszyć się nowym uśmiechem.

Licówki - przed i po

Natalia
Licówka 11

przed

po

Piotr
Licówki 13-23

przed

po

Licówki w Royal Dental Katowice

FAQ – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

By uzyskać doskonały efekt estetyczny, licówki zakłada się na wszystkie widoczne zęby – najczęściej od 4 do 10 zębów w łuku górnym i opcjonalnie dolnym. Oczywiście istnieje również możliwość wykonania licówki na pojedynczym zębie (np. gdy został ukruszony) lub na kilku wybranych zębach – wówczas niezwykle istotne są umiejętności lekarza, który dobierze odcień porcelanowych czy kompozytowych płatków, tak by nie odróżniały się od naturalnego uzębienia.
Przeglądając ceny licówek warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane – licówki porcelanowe, jako trwalsze i gwarantujące lepszy efekt, będą zawsze droższe od kompozytowych czy akrylowych. Cena za licówki w Katowicach jest różna w zależności od gabinetu i doświadczenia lekarza. Licówki porcelanowe w Royal Dental Katowice to gwarancja doskonałej jakości – aktualne ceny znajdziesz w zakładce Cennik.
Licówki zakładamy na zdrowe lub wyleczone zęby. Przed założeniem, lekarz szlifuje zęby w znieczuleniu miejscowym, a następnie pobiera wycisk dla protetyka. Przygotowane płatki przymierzamy do uśmiechu pacjenta i wprowadzamy ostatnie zmiany. Następnie przyklejamy je za pomocą specjalnego cementu do wcześniej opracowanej powierzchni zęba i utwardzamy przez naświetlanie lampą.
Przy licówkach redukcja naturalnej tkanki zęba jest znacznie mniejsza (od kilku do max ok. 30%) niż w przypadku koron (ponad 50%). Licówki wykonujemy, by usunąć/zamaskować niedoskonałości, natomiast korony umożliwiają nam przywrócenie kształtu zniszczonego zęba, nawet wtedy, gdy pozostał sam korzeń. W obu przypadkach naszym celem jest nie tylko przywrócenie pięknego uśmiechu, ale i zapewnienie prawidłowej funkcji żucia. O wyborze między licówką a koroną decyduje stan uzębienia.

W dniu 31.05. nasza klinika będzie nieczynna.