Umów się na wizytę: 32 610 06 10

Usuwanie kamienia i osadu Toggle

Kamień nazębny

Każdego dnia na naszych zębach gromadzi się płytka nazębna. To lepki osad, złożony ze składników śliny, w których gromadzą się bakterie próchnicotwórcze. Płytka nazębna już po kilkudziesięciu godzinach od ostatniego szczotkowania ulega zwapnieniu i przeradza się w niemożliwy do usunięcia domowymi sposobami kamień nazębny.

Kamień nazębny osadza się głównie w okolicach szyjek zębowych oraz w miejscach, do których trudno dotrzeć szczoteczką. Sprzyja rozwojowi próchnicy oraz chorobom dziąseł. Powoduje stany zapalne, obniżanie linii dziąseł, zanik kości… możne nawet doprowadzić do utraty wszystkich zębów! Tymczasem można go szybko i całkowicie bezboleśnie usunąć w gabinecie stomatologicznym.

Usuwanie kamienia nazębnego – skaling

Zabieg usuwania kamienia nazębnego należy wykonywać raz na pół roku. To zalecenie dotyczy także wszelkich uzupełnień: mostów, koron czy implantów, które podobnie jak zęby własne wymagają właściwej pielęgnacji. Warto wybrać gabinet, oferujący nowoczesne rozwiązania – to gwarancja skuteczności!

Warto wybrać Royal Dental w Chorzowie. Dlaczego? Bo korzystamy z zaawansowanego sprzętu AirFlow One, dzięki któremu zabieg usuwania biofilmu możemy przeprowadzić bezboleśnie (bez podrażnień tkanek miękkich i uszkodzeń szkliwa), a zarazem skutecznie. Więcej na ten temat, przeczytasz TUTAJ. 

Przebieg zabiegu w Royal Dental:

 1. piaskowanie zębów: usunięcie osadu za pomocą piaskarki – dzięki sprężonej wodzie i drobinkom dwuglanu sodu przywracamy zębom naturalny kolor;
 2. usunięcie kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków, które go rozkruszają;
 3. dokładne oczyszczenie zębów i polerowanie – nadajemy zębom olśniewający połysk, odtąd możesz cieszyć się imponującym uśmiechem.

Obraz kamienia nazębnego :

kamień 1 kamień 2

 

Galeria „przed i po”: 

2015-10-12 18.38.08-1

2015-09-17 19.36.38

2015-09-17 12.38.07

2015-11-07 10.46.05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zadbaj o zdrowy uśmiech już dzisiaj!
Zarejestruj wizytę: 539 334 400.

 

play button tray arrow
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.

   Invisalign

   na zęby Niewidoczne aparaty na zęby. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. czytaj więcej

   logo mediraty