Umów się na wizytę: 32 610 06 10

Paradontoza – leczenie chorób przyzębia Toggle

Paradontozę można (i trzeba) leczyć!

Wśród wielu Pacjentów pokutuje błędne przekonanie, że z paradontozą trzeba się pogodzić. Tymczasem można, a nawet trzeba ją leczyć, by zapobiec utracie wszystkich zębów i dolegliwościach z tym związanych. Warto zacząć działać, gdy pojawią się objawy schorzeń przyzębia, takie jak:

 • zaczerwienie i krwawienie dziąseł;
 • nadwrażliwość zębów na skrajne temperatury;
 • pojawianie się kamienia nazębnego;
 • nieprzyjemny zapach z ust.

 

Problemy z przyzębiem najczęściej związane są z nieprawidłową higieną jamy ustnej, choć nie bez znaczenia są także: niewłaściwa dieta, nałogi (palenie papierosów oraz nadużywanie alkoholu), nieleczone wady zgryzu i problemy hormonalne. W pradontozie zmiany próchnicowe penetrują kieszonki dziąsłowe, tworząc kieszenie patologiczne, powodujące rozchwianie zębów, przyczyniające się do zaniku kości i stopniowej utraty uzębienia. Można temu zapobiec, niezwłocznie rozpoczynając leczenie.

Leczenie chorób przyzębia

W leczeniu paradontozy stosujemy specjalistyczny laser, którym oczyszczamy kieszonki dziąsłowe, zajęte przez bakterie próchnicotwórcze. Zabieg jest mniej inwazyjny niż rozwiązania chirurgiczne, sprzyja szybkiemu i bezproblemowemu gojeniu się tkanek. W zaawansowanej paradontozie stosujemy połączenia szynowe, które stablizują zęby i zapobiegają ich rozchwianiu. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie – po dokładnej diagnostyce, rekomendujemy najlepsze rozwiązanie dla danego Pacjenta.

play button tray arrow
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.

   Invisalign

   na zęby Niewidoczne aparaty na zęby. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. czytaj więcej

   logo mediraty