Umów się na wizytę: 32 610 06 10

Leczenie próchnicy Toggle

Co to jest próchnica?

Próchnica to bakteryjna choroba tkanek twardych zęba, objawiająca się rozkładem zęba, spowodowanym czynnikami zewnętrznymi. Dotyka większość ludzi w Polsce i jest najczęstszą przyczyną wizyt w gabinecie stomatologicznym. Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, iż można jej efektywnie zapobiegać stosując zabiegi profilaktyczne, regularnie odwiedzając gabinet stomatologiczny  oraz… unikając bezpośredniego kontaktu ze śliną osoby chorej. Tak! Próchnica to choroba zakaźna, którą np. rodzic może zarazić dziecko, oblizując smoczek czy łyżeczkę przed podaniem jej swojej pociesze.

Przyczyny próchnicy:

 • bakterie, sprzyjające tworzeniu się płytki nazębnej, produkujące substancje przyśpieszające rozkład szkliwa;
 • niewłaściwa higiena jamy ustnej (nieregularna, niedokładna, ograniczona do szczotkowania);
 • niezdrowe nawyki, w tym narażanie zębów na długotrwały kontakt z cukrem i kwasami, zawartymi np. w owocach;
 • uwarunkownia genetyczne;
 • tryb życia oraz środowisko.

 

Leczenie w Royal Dental

Leczenie próchnicy w Royal Dental w Chorzowie jest bezbolesne, komfortowe, skuteczne i objęte gwarancją. Polega na usunięciu ze struktury zęba zmienionych chorobowo tkanek, a następnie zastąpieniu ich wypełnieniami (plombami).

Stosujemy dwie metody wypełnień ubytków:

 • pośrednią – uzupełnienie (inlay, onlay), wykonane z bardzo wytrzymałej i estetycznej porcelany lub wysokiej klasy kompozytu, przygotowujemy w laboratorium protetycznym;
 • bezpośrednią – w przypadku mniejszych ubytków, wypełniamy je bezpośrednio w zębie materiałem kompozytowym.

 

Technologia w leczeniu próchnicy

Zafascynowani nowoczesnymi technologiami oraz tym jak zmieniają stomatologię, podnosząc maksymalnie komfort i bezpieczeństwo Pacjenta oraz skuteczność zabiegów, w swojej codziennej praktyce korzystamy z najnowszego sprzętu.

Laser diagnostyczny DIAGNOcam umożliwia nam laserową diagnostykę próchnicy w bardzo wczesnym stadium rozwoju (gdy jeszcze nie widać jej „gołym okiem”), a jednocześnie jest całkowicie bezpieczny dla kobiet w ciąży i dzieci, ponieważ w badaniu nie wykorzystuje promieniowania rentgenowskiego. Sedcja wziewna i bezbolesne znieczulenia, zapewniają komfort podczas leczenia. Mikroskop, kamera wewnątrzustna i mikromotor z technologią OTR gwarantują maksymalną precyzję podczas przeprowadzanych zabiegów. Narzędzia te wraz z wysokimi kwalifikacjami i doświadczeniem naszych specjalistów, składają się na najwyższą jakość usług Royal Dental.

Ozonoterapia – leczenie bez „borowania”

Ozon to substancja o silnych właściwościach bakteriobójczych. Podczas kilkunastusekundowego zabiegu (bez wykorzystania wiertła!), jesteśmy w stanie usunąć aż 99,9% bakterii próchnicotwórczych oraz skutecznie zahamować rozwój próchnicy – sposób zupełnie bezbolesny, błyskawiczny, a jak efektywny! Zalecamy go szczególnie małym Pacjentom oraz w sytuacji, gdy zmiany próchnicowe są niewielkie.

Zapobiegaj, zamiast leczyć!

Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Właściwa higiena jamy ustnej (regularne szczotkowanie, nitkownie i płukanie), zdrowe nawyki żywieniowe, regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym oraz zabiegi profilaktyczne, zapobiegną rozwojwi próchnicy i oszczędzą Ci czasu, pieniędzy i stresu podczas inwazyjnego leczenia.

play button tray arrow
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.

   Invisalign

   na zęby Niewidoczne aparaty na zęby. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. czytaj więcej

   logo mediraty