Umów się na wizytę: 32 610 06 10

Lakowanie bruzd Toggle

Lakowanie zębów u dzieci

Zachowanie prawidłowej higieny jamu ustnej u dziecka to często nie lada wyzwanie. Nawet, jeśli zaprzyjaźnimy malucha ze szczoteczką, niełatwo oczyścić każdy zakamarek uśmiechu, każdą bruzdę i szczelinę. Zachowanie ząbków w dobrej kondycji oraz ochronę przed próchnicą, zapewnia prosty i skuteczny zabieg: lakowanie.

Lakowanie zębów polega na uszczelnieniu naturalnie występujących bruzd zębowych. Lak nakładamy na zagłębienia zdrowych zębów, zapobiegając odkładaniu się w nich resztek pokarmowych, a tym samym namnażaniu bakterii próchnicotwórczych. Lakowanie rekomendujemy od razu po wyrznięciu się zębów, w momencie, gdy próchnica nie miała jeszcze czasu na rozwój. To doskonała okazja do odbycia z dzieckiem wizyty adaptacyjnej w gabinecie, ponieważ zabieg jest krótki i całkowicie bezbolesny. Poprzedzamy go laserową (również bezbolesną i bezpieczną) diagnostyką. 

Lakowanie w Royal Dental:

 1. zęby oczyszczamy za pomocą piaskarki;
 2. zęby osuszamy i przygotowujemy do właściwego zabiegu;
 3. laserem diagnostycznym sprawdzamy czy w obrębie uśmiechu nie ma zmian próchnicowych jeszcze niewidocznych dla ludzkiego oka;
 4. bezboleśnie wytrawiamy ząb – zwiększamy przyczepność jego powierzchni za pomocą kwasu ortofosforowego;
 5. aplikujemy lak;
 6. naświetlamy zalakowane zęby w celu utwardzenia laku.

Lakowanie na zębach z próchnicą

Tzw. lakowanie poszerzone wykonujemy na powierzchniach żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych stałych, które są już dotknięte próchnicą. Przed położeniem laku, zęby dokładnie oczyszczamy, a zmiany próchnicowe usuwamy wiertłem diamentowym, którego zastosowanie zapewnia bezbolesność zabiegu. Następnie przeprowadzamy proces lakowania, który wygląda tak samo jak w przypadku zębów zdrowych.

 

play button tray arrow
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.

   Invisalign

   na zęby Niewidoczne aparaty na zęby. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. czytaj więcej

   logo mediraty