Umów się na wizytę: 32 610 06 10

Pierwsza wizyta Toggle

Pierwszy raz u dentysty

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty jest niezwykle ważna. Ma istotny wpływ na podejście Małego Pacjenta do odwiedzin w gabinecie stomatologicznym w przyszłości – raz zniechęcony, może reagować na wieści o kolejnych wizytach histerią, a nawet odmawiać kontroli ząbków przez rodzica. Warto więc zadbać o to, by gabinet i stomatolog kojarzyli się dziecku pozytywnie. Jak to zrobić? Wybierając sprawdzone miejsce, gdzie liczą się nie tylko kwalifikacje i nowoczesny sprzęt, ale i umiejętność nawiązywania relacji z dziećmi. Takie miejsce to właśnie my – klinika Royal Dental w Chorzowie 🙂 Nasza w tym rola, aby pokazać dziecku, że dentysta to fajny gość, a na fotelu stomatologicznym jest całkiem wygodnie.

Jak wygląda wizyta adaptacyjna w Royal Dental w Chorzowie?

Podczas wizyty adaptacyjnej zapoznajemy Małego Pacjenta ze światem stomatologii. Już w recepcji rozładowujemy emocje – pisanie po ścianie? Dozwolone! A ściślej rzecz biorąc, pisanie po wielkiej tablicy, którą w mig dostrzeże bystre dziecięce oko.

Po kredowych freskach, idziemy dalej, do poczekalni – tutaj dziecko również znajdzie swój kącik. Rozpozna go po kolorach, książeczkach, kolorowankach… aż nie chce się przerywać zabawy! Gdy jednak Pan lub Pani Doktor zapraszają do gabinetu…

…jakie to dziwne, a zarazem fascynujące miejsce! Z gigantycznymi, kolorowymi rybkami, która czekają, by spełnić dziecięce marzenia. Można zobaczyć tyyyyyle różnych narzędzi, a na fotelu jest nawet wesoło! Jak tu się nie zaśmiać, gdy Pani Doktor opowie żart z udziałem sztucznej szczęki 😉 Odtąd wiem jak prawidłowo operować szczoteczką… a… sprawdzenie ząbków to prosta sprawa i wcale nie boli!

Mamo, Tato, kiedy tu wracamy? 🙂

Podczas wizyty adaptacyjnej, jeśli dziecko wyraża chęć współpracy, sprawdzamy obecny stan uzębienia.

Nie działamy na siłę, by maluch wyniósł z wizyty wyłącznie pozytywne wspomnienia, chętnie wracał na kontrole i współpracował z lekarzem podczas zabiegów profilaktycznych czy w trakcie leczenia próchnicy.

Masz pytania lub chciałbyś zaplanować wizytę dziecka w gabinecie stomatologicznym?
Zapraszamy do kontaktu: 539 334 400.

Pełen cennik usług znajdziesz TUTAJ.

play button tray arrow
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.

   Invisalign

   na zęby Niewidoczne aparaty na zęby. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. czytaj więcej

   logo mediraty