Umów się na wizytę: 32 610 06 10

Ortodoncja dziecięca Toggle

Pierwsza wizyta dziecka u ortodonty

Prawidłowy rozwój zgryzu uwarunkowany jest przede wszystkim kondycją zębów mlecznych, o które rodzice przy współudziale stomatologów dziecięcych, powinni dbać już od początku. Ważna jest właściwa, regularna higiena jamy ustnej dziecka, uczenie zdrowych nawyków żywieniowych, kontrole i zabiegi profilaktyczne w gabinecie stomatologicznym. Mleczaki należy leczyć, ponieważ próchnica z nich przenosi się na wyrzynające się zęby stałe, a zbyt szybkie wypadnięcie „pierwszych zębów” przyczynia się do powstawania wad zgryzu.

Pierwsze spotkanie z ortodontą można już zaplanować około 4 roku życia pociechy, obowiązkowo, gdy dziecko skończy 7 lat. 

Nawet jeśli zęby stałe jeszcze nie zaczęły się pojawiać, ortodonta może ocenić stan łuków zębowych, ułożenie mleczaków oraz sprawdzić czy Mały Pacjent nie uskutecznia szkodliwych dla uśmiechu nawyków, takich jak obgryzanie paznokci czy ssanie kciuka. To doskonała okazja dla rodziców do zadawania pytań, jak prawidłowo zadbać o zdrowie ząbków dziecka.

Wczesne leczenie ortodontyczne

Leczenie ortodontyczne dziecka daje szybsze efekty niż w przypadku osoby dorosłej. Zgryz malucha lepiej poddaje się działaniu aparatu ortodontycznego – jest łatwiej, szybciej i skuteczniej. O prostowaniu ząbków warto pomyśleć zawczasu, nawet jeśli wada zgryzu nie jest bardzo widoczna – w ten sposób zapobiegniemy jej pogłębianiu się i zmniejszymy prawdopodobieństwo tego, że w przyszłości konieczna będzie ponowna, kosztowniejsza terapia.

Aparaty dostosowane do potrzeb dzieci

Dzieci często nie rozumieją, że aparat ortodontyczny zakładamy dla ich dobra – maluchy (często również rodzice) utożsamiają go z dyskomfortem czy drwinami rówieśników. Tymczasem nowoczesna technologia umożliwia nam dobranie i dopasowanie aparatu, który w żaden sposób nie będzie przeszkadzał w codziennym funkcjonowaniu, czy to w przedszkolu czy w szkole, który będzie komfortowy i niewidoczny.

Dla najmłodszych Pacjentów przygotowaliśmy aparaty ruchome, które można samodzielnie zdjąć przed posiłkiem czy myciem ząbków, a potem założyć z powrotem. Używanie takiego aparatu pobudza wzrost części twarzowej czaszki oraz może skutecznie zapobiec leczeniu ortodontycznemu w przyszłości lub zoptymalizować jego proces, jeśli jednak okaże się konieczne.

Dla nastolatków rekomendujemy aparaty Invisalign Teen – również zdejmowalne, komfortowe i niewidoczne – lub aparaty stałe lingwalne, mocowane do wewnętrznej powierzchni zębów, a więc niedostrzegalne dla innych. W czasie dorastanie wygląd ma szczególne znaczenie. Samoakceptacja wpływa na relacje z rówieśnikami, pewność siebie, kształtuje postawę i umiejętności interpersonalne dziecka. Wada zgryzu to jednak nie tylko problem estetyczny, ale i zdrowotny – przyczynia się do zaburzeń funkcji mowy i żucia, nieprawidłowego ścierania się powierzchni zębów, przyśpieszonego rozwoju próchnicy oraz chorób dziąseł. Dlatego leczenia ortodontycznego nie warto przekładać na później! Zwlekanie może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Wczesne działanie to minimalizacja ryzyka kosztownego, skomplikowanego leczenia w przyszłości.

Zaplanuj konsultację ortodontyczną dziecka: 539 334 400.

Pełen cennik usług znajdziesz TUTAJ.

play button tray arrow
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.

   Invisalign

   na zęby Niewidoczne aparaty na zęby. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. czytaj więcej

   logo mediraty