Umów się na wizytę: 32 610 06 10

Plan Leczenia Toggle

Każdego dnia jesteśmy świadkami niezwykłych metamorfoz. Odmieniony uśmiech może odmienić całe życie – poprawić jego komfort, dodać pewności siebie, dosłownie blasku! Jednak, by to się wydarzyło trzeba zrobić pierwszy krok – umówić się na konsultację w gabinecie stomatologicznym. Co dalej? Zobacz, jak przebiega leczenie w Royal Dental od pierwszej wizyty do zakończenia leczenia.

 

01 Konsultacja z laserową diagnostyką próchnicy

Twoje potrzeby są dla nas bardzo ważne. W końcu trafiłeś do gabinetu z konkretnymi oczekiwaniami – postaramy się je spełnić. Podczas konsultacji lekarz przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad i zdiagnozuje stan uzębienia, korzystając z nowoczesnych narzędzi jak mikroskop. Na pierwszej wizycie rekomendujemy wykonanie laserowego badania próchnicy, które umożliwia wykrycie zmian próchnicowych w bardzo wczesnym stadium rozwoju, również na powierzchniach stycznych zębów, to z kolei pozwala na zastosowanie mało inwazyjnego, całkowicie bezbolesnego leczenia.

02 Zdjęcie pantomograficzne

Zdjęcie pantomograficzne, zwane również panoramicznym to zdjęcie RTG zębów, kości szczęki, żuchwy, stawów skroniowo-żuchwowych oraz zatok szczękowych. Umożliwia dokładną ocenę kondycji uzębienia oraz ujawnia patologiczne zmiany, niedostrzegalne w badaniu klinicznym. Możesz je wykonać na miejscu w naszej pracowni radiologicznej.

03 Plan leczenia i dodatkowa diagnostyka

Na podstawie zebranych informacji oraz dokumentacji medycznej, lekarz, często w konsylium lekarskim ze specjalistami z różnych dziedzin stomatologii (ortodoncja, implantologia, chirurgia), omawia Twój przypadek. Jeśli to konieczne, zaleca przeprowadzenie rozszerzonej diagnostyki: badania skanerem wewnątrzustnym czy tomografii komputerowej głowy. Następnie opracowuje dokładny plan leczenia wraz z jego wyceną – na tym etapie specjalista przedstawia Ci najlepsze rozwiązanie i ewentualne alternatywy, Ty z kolei podejmujesz decyzję o leczeniu.

04 Higienizacja

Każdy mechanik wie, że nawet najlepsza maszyna, niewłaściwie serwisowana, długo nie pojeździ. Podobnie jest z zębami! By służyły jak najdłużej, trzeba regularnie i prawidłowo o nie dbać. Dlatego na starcie obejmiemy Cię opieką dyplomowanej higienistki, a leczenie poprzedzimy dokładnym oczyszczeniem zębów z kamienia i osadów.

05 Leczenie i efekt końcowy

Do leczenia przystępujesz już jako Pacjent wyedukowany z precyzyjnie oczyszczonym uzębieniem. To kolejny czynnik zwiększający skuteczność leczenia. Wcześniej opracowany plan sukcesywnie wdrażamy do momentu osiągnięcia przewidywanego efektu – perfekcyjnego uśmiechu, z którym opuszczasz klinikę. Pamiętaj jednak, że żadna wizyta w gabinecie stomatologicznym nie powinna być tą ostatnią! Widzimy się na kontroli! 🙂

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.

   Invisalign

   na zęby Niewidoczne aparaty na zęby. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. czytaj więcej

   logo mediraty