Umów się na wizytę: 32 610 06 10

Pracownia protetyczna Toggle

Zdrowie i estetyka uśmiechu

Protetyka stomatologiczna umożliwia estetyczną poprawę oraz odbudowę utraconego w części lub całości uzębienia. Za pomocą wysokiej jakości wypełnień, odtwarzamy pierwotny wygląd uśmiechu lub go poprawiamy. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, nasze protezy są wizualnie identyczne jak naturalne zęby. Wszystkie uzupełnienia opracowujemy indywidualnie, co zapewnia komfort i pełną satysfakcję Pacjenta.

Stosujemy takie wypełnienia jak:

 • wkłady koronowe;
 • licówki porcelanowe;
 • korony i mosty protetyczne;
 • protezy ruchome (wyciągane), stałe (niewyciągane) lub kombinowane;
 • protezy biofunkcyjne.

Przed osadzeniem stałych wypełnień protetycznych jak mosty czy korony, wzmacniamy koronę zęba oraz odbudowujemy utracony korzeń przy pomocy wkładu koronowo-korzeniowego, wykonywanego zazwyczaj ze stopów metali nieszlachetnych lub złota i tytanu.

 

Wkłady koronowe (inlay/onlay)

Wkłady koronowe zastępują tradycyjne plomby, zwłaszcza w przypadku dużych ubytków. Umożliwiają dokładną rekonstrukcję anatomicznego kształtu zęba, wraz ze wszystkim bruzdami czy punktami stycznymi między zębami. Ze względu na dużą wytrzymałość, często stosujemy je w postaci uzupełnień koron zębów bocznych.

Wkład inlay/onlay wykonujemy w ramach dwóch wizyt. Podczas pierwszej przygotowujemy ząb oraz pobieramy wycisk (na podstawie którego opracowujemy wkład) i zakładamy opatrunek chroniący ząb do kolejnej wizyty. Na drugiej, instalujemy opracowany na postawie pobranego wycisku wkład.

Zalety inlay/onlay:

 • wysoka trwałość oraz odporność na ścieranie;
 • idealne odwzorowanie anatomicznego kształtu zęba;
 • rekonstrukcja długoczasowa;
 • brak wrażliwości na oddziaływanie czynników zewnętrznych;
 • najwyższa estetyka.

 

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe to cienkie płatki porcelany przyklejane do powierzchni zęba. Dzięki nim przeprowadzamy błyskawiczne metamorfozy: z zębów przebarwionych, uszkodzonych czy nierównych, tworzymy perfekcyjne uśmiechy. Za pomocą licówek usuwamy także diastemę – przerwę między zębami.

Licówkę można założyć na każdy ząb, jednak wymaga to wypreparowania, a więc nieznacznego oszlifowania zęba z przedniej strony. Przytwierdzamy ją specjalnymi cementami, co zapewnia długotrwałość rozwiązania. Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego uśmiechu, warto pomyśleć o licówkach.

 

Korony i mosty protetyczne

Zniszczone zęby z licznymi ubytkami to siedlisko bakterii i ryzyko poważnych konsekwencji zdrowotnych, wykraczających poza okolice jamy ustnej. Dlatego o kondycję uśmiechu warto dbać nie tylko ze względów estetycznych.

Pełnoceramiczne korony  stomatologiczne stosujemy w przypadku zaawansowanych zniszczeń, gdy leczenie zęba nie ma już sensu. Koronę opracowujemy na specjalnej podbudowie, tzw. „czapeczce” z ceramiki, stopów złota lub platyny, do której przytwierdzamy właściwy ząb. Idealne dopasowanie umożliwiają nam nowoczesne technologie, takie jak komputer CAD/CAM. To gwarancja doskonałych efektów estetycznych i najwyższej wytrzymałości (zarówno w przypadku pojedynczej korony, jak i całej grupy). Instalacja korony zawsze wymaga oszlifowania zęba, dlatego zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym.

Mosty protetyczne tworzymy w celu uzupełnienia większych braków w uzębieniu. Mosty to korony osadzone na zębach filarowych lub implantach połączonych z przęsłem lub przęsłami zastępującymi brakujące zęby. Ich przytwierdzenie wymaga zeszlifowania sąsiadujących zębów, dlatego wykonujemy je w znieczuleniu.

Dzięki uzupełnieniom przywracamy zdrowie i ładny wygląd uśmiechu na długie lata. Pewni jakości naszej pracy, udzielamy GWARANCJI na korony i mosty.

 

Protezy

Gdy most protetyczny okazuje się być rozwiązaniem niewystarczającym, rozwiązaniem jest proteza stomatologiczna, która uzupełni wszystkie braki w uzębieniu. W Royal Dental w Chorzowie opracowujemy protezy szkieletowe, osiadające, typu Overdenture oraz biofunkcyjne.

Protezy szkieletowe stosujemy przy mniejszych ubytkach w uzębieniu. Ich podstawowym elementem jest metalowy szkielet z klamrami i cierniami, które dzięki specjalnej konstrukcji są nieodczuwalne dla Pacjenta. Klamry przytwierdzamy do zdrowych zębów i na nich osadzamy protezę. Ciernie to wypustki, opierające się na żujących powierzchniach zębów, przenoszące siły żucia na kości szczęki, a tym samym zapobiegające zanikowi kości. Estetyka protez szkieletowych pozostawia nieco do życzenia, dlatego obecnie często, po okoronowaniu własnych zębów Pacjenta, zastępujemy je zatrzaskami i zasuwami, pełniącymi dodatkową rolę stabilizacyjną.

Protezy typu Overdenture (protezy nakładowe) to protezy ruchome, opierające się na korzeniach zębów własnych Pacjenta, ich pozostałościach lub implantach. Są jednym z najbardziej zaawansowanych rozwiązań, przy którym korzystamy z takich elementów jak zatrzaski, belki, korony teleskopowe czy magnesy. Protezy Overdenture doskonale chronią przed zanikiem kości, jednocześnie zapewniając Pacjentowi najwyższy komfort użytkowania.

Protezy osiadające opieramy na błonie śluzowej, stabilizując je klamrami. W zależności od stopnia ubytków, korzystamy z protez częściowych i całkowitych. Częściowymi, z konstrukcją na płycie akrylowej, odtwarzamy mniejszą liczbę zębów, całkowitymi – całkowite bezzębie. Pierwsze z nich są stabilniejsze, bo najczęściej mocujemy je na naturalnych zębach, drugie przytwierdzamy do tkanek miękkich, nieraz posiłkując się klejem do protez. Protezy osiadające to najtańsze rozwiązanie protetyczne, jednak nie najlepsze. Poprawiają wygląd, ale często powodują dyskomfort podczas użytkowania i ograniczają swobodę w kontaktach z innymi ludźmi (obawy, że coś się poluzuje, niewygoda podczas posiłków, itp.).

Protezy biofunkcyjne (BPS – Biofunkcyjny System Protetyczny) to rozwiązanie dla Pacjentów bezzębnych o zanikłych wyrostkach, niezadowolonych z dotychczasowych protez. Są funkcjonalne, estetyczne, idealnie dopasowane kształtem oraz wielkością do warunków jamy ustnej i estetyki twarzy. Za pomocą łuku twarzowego i artykulatora, przenosimy wiernie warunki zgryzowe Pacjenta do pracowni technicznej, gdzie w dalszych etapach opracowujemy protezę „na wymiar”.

biof

 

 

 

 

 

 

10373989_878586488821791_1389896996672519440_n

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.

   Invisalign

   na zęby Niewidoczne aparaty na zęby. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. czytaj więcej

   logo mediraty